IVECO, Stralis X-WAY’in ön tanıtımını yaptı

1
2670
Renault Trucks

IVECO, Madrid fabrikasındaki Dünya Sınıfı Üretim Altın Seviye ödülü kutlama töreni sırasında yeni hafif inşaat sınıfı kamyonu Stralis X-WAY’in ön tanıtımını gerçekleştirdi.

Bu önemli etkinlik sırasında, hafif inşaat sınıfında, sınıfındaki en iyi yükleme sığasını sunarken, en son güvenlik ve yakıt verimliliği teknolojisini markanın en sağlam şasi tasarımıyla bir araya getireceği belirtilen Stralis X-WAY de tanıtıldı. Yeni Stralis X-WAY, Avrupa’da eylül ayında satışa sunulacak.

Stralis X-WAY’in ön tanıtımıyla ilgili bir açıklama yapan IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, “Stralis X-WAY çok özel gereksinimleri bulunan görevler için yeni bir seçenek sunuyor. Karayolu ve hafif inşaat uygulamaları için tasarlanan yeni X-WAY, efsanevi Trakker şasisinin sağlamlığını yeni Stralis’in yakıt tasarrufu ve güvenlik özellikleriyle bir araya getiriyor. En gelişmiş uzun yol kamyonumuz olan XP’nin performans ve konfor yararlarını, en kuvvetli inşaat kamyonumuzun sağlamlığı ile birlikte sunuyor. X-WAY ile müşterilerimiz, malzeme taşıması ve dağıtımı yaparken inşaat alanlarının beklenmedik ve bazen de zorlu şartlarında operasyonlarını devam ettirebilme güvenine sahip olacaklar. Hafif inşaat görevlerinde yüksek verimlilik, güvenlik ve mükemmel bir Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO): İşte bunlar müşterilerimizin yepyeni bir kamyondan bekledikleri.

Düşük ölü ağırlığıyla sınırları zorlayan Stralis X-WAY’in 8×4 tipindeki Super Loader (SL) sürümü, sadece 9 tonluk düşük ölü ağırlığıyla sınıfında pazarın en iyi yükleme sığasını sağlam bir şasiyle birlikte sunuyor.

9, 11 ve 13 litrelik yüksek verimlilikteki motorlar, her göreve uygun bir çözüm sunarken yüksek bir yakıt verimliliği ve güçlü bir performans sağlıyor. EGR ve durarak rejenerasyon gerektirmeyen Hi-SCR motor teknolojisi, yayımları ve bakım masraflarını düşürürken yakıt verimliliğini artırıyor. Bu teknoloji, özellikle kentsel bölgelerde gerçekleştirilen inşaat lojistiği görevlerinde EGR sistemlerinin kurum üretimi anlamındaki olumsuzluğunu ortadan kaldırıyor. EGR sisteminin olmaması, ölü ağırlığı düşürerek aracın yükleme sığasına da olumlu katkı yapıyor.

Stralis X-WAY’in gelişmiş teknolojileri, uzun bakım aralıkları ve dayanıklılığı bakım ve onarım maliyetlerinde önemli oranda tasarruf yapılmasına olanak veriyor. Disk frenler, daha az aşınma ve yıpranma ile maliyetleri daha da düşürüyor. Bunlar, düşük yakıt tüketimine eklenince Toplam Sahip Olma Maliyeti’ni (TCO) de azaltıyor.

Yakıt tüketimini azaltan teknolojiler, XP uzun yol kamyonunda TÜV SÜD tarafından onaylanan yüzde 11.2 oranındaki yakıt tasarrufuna ulaşılmasını sağlayan Hi-Cruise GPS öngörülü sürüş sistemini ve akıllı yardımcı sistemleri de içeriyor.

Stralis X-WAY’in görev odaklı modüler yaklaşımı, çok farklı uygulama alanlarının özel gereksinimleri için büyük bir esneklik sağlıyor. Farklı dingillere, süspansiyonlara, araç ayarlarına, motorlara ve vites kutularına, Hi-Traction hidrostatik tahriğe, geniş bir motordan ve vites kutusundan PTO seçeneğine, karayolu ve arazi homologasyonlarına sahip çekici ve kamyon sürümleri bulunan Stralis X-WAY, geniş özellik ve donanım seçenekleriyle, yapısal sağlamlığıyla ve düşük ölü ağırlığıyla çok farklı görevlerde kullanılabilecek.

Stralis X-WAY’in kabin seçenekleri arasında alçak tavanlı AD (Active Day) kısa kabin ve daha fazla konfor için yeni Stralis XP’nin uzun yol görevlerindeki sürücüleri için tasarlanmış alçak veya orta tavanlı AS (Active Space) yataklı kabin yer alıyor. Bu kabin seçenekleri sayesinde sürücüler hem görevlerinin uzun yol kısımlarında hem de inşaat alanlarının arazi şartlarında konforlu ve güvenli bir şekilde sürüş yapabilecekler.

Stralis X-WAY, CNH Industrial Group’un Dünya Sınıfı Üretim (World Class Manufacturing – WCM) programında Altın Seviye’ye ulaşan ilk fabrikası olan IVECO Madrid fabrikasında üretiliyor.

2017 yılı eylül ayından itibaren IVECO’nun Avrupa çapındaki bayilerinde satılmaya başlanacak Stralis X-WAY’in uluslararası tanıtımı, 21 – 25 Kasım tarihleri arasında Fransa Lyon’daki Eurexpo Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Solutrans Fuarı’nda yapılacak. Stralis X-WAY, prestijli “2018 Yılının Uluslararası Kamyonu” ödülünde de yarışacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz