IVECO Madrid fabrikası, Dünya Sınıfı Üretim Altın Seviye Ödülü’nü kutluyor

1
2068

IVECO Madrid fabrikasının Dünya Sınıfı Üretim Altın Seviye Ödülü, CNH Industrial Başkanı Sergio Marchionne ve CNH Industrial CEO’su Richard Tobin’in katılımıyla 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilen törenle kutlandı.

IVECO Madrid fabrikası, üretim sistemlerindeki kapsamlı dönüşüm ile CNH Industrial’ın dünyada Altın Seviye’ye ulaşan ilk tesisi olarak üretim mükemmelliğinde en yüksek dereceye ulaştı.

Bu vesileyle IVECO, Eylül 2017’de pazara sunulmak üzere Madrid fabrikasında üretilmeye başlanacak ve hafif inşaat sınıfına seslenecek yeni Stralis X-WAY’in ön tanıtımını da gerçekleştirdi.

IVECO Madrid fabrikası, CNH Industrial’ın dünya çapındaki 64 küresel üretim merkezi içinde Dünya Sınıfı Üretim (World Class Manufacturing – WCM) programında Altın Seviye’ye ulaşan ilk fabrikası oldu. WCM, üretim fabrikalarının ve süreçlerinin bütünleşik yönetimi için küresel üretim sanayinin en yüksek standartlarından biri.

Resmi tören, IVECO’nun Madrid’deki İspanya merkezinde gerçekleştirildi. Törene CNH Industrial Başkanı Sergio Marchionne ve CNH Industrial CEO’su Richard Tobin’in de içinde bulunduğu CNH Industrial Direktörler Kurulu, IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte ve grubun diğer üst düzey yöneticileri katıldı. Yaklaşık 300 Madrid fabrikası çalışanı da törende hazır bulundu. CNH Industrial Üretim Direktörü Tom Verbaeten, yaptığı açılış konuşmasında fabrika çalışanlarına bu önemli başarıya ulaşmadaki çabaları nedeniyle teşekkür etti.

CNH Industrial Başkanı Sergio Marchionne ise konuşmasında üretim sürecinde çalışanları yıllar boyunca gösterdikleri sürdürülebilir çaba, bağlılık ve takım çalışması için kutlayarak, bu tür başarıların ancak teknik uzmanlığın derin bir tutku ve adanmışlıkla bir araya geldiğinde elde edilebileceğini vurguladı.

Tören sırasında tüm katılımcılar fabrikanın ana girişinde kendilerine bekleyen tamamı Altın Rengi’ne boyanmış yeni bir Stralis kamyonun (Altın Kamyon) önünde bir araya geldiler. Sergio Marchionne, Richard Tobin, Pierre Lahutte ve CNH Industrial Direktörler Kurulu üyeleri, kamyonu imzaladılar ve fabrikanın bu önemli başarısının anısına tüm üretim ekibiyle birlikte fotoğraf çektirdiler. Tören fabrika gezisiyle sona erdi.

WCM Altın Seviye ödülü, fabrikanın 10 yıl once başlayan üretim süreçlerinin tamamen yeniden gözden geçirilme çalışmalarının ve üretim sürecine katısı bulunan tüm çalışanların sürekli gelişme için harcadıkları çabanın bir sonucu. Yıllar boyunca yapılan iyileştirmeler sürekli artan güvenlik, süreçlerin ve ürünlerin yüksek kalitesi ve yüksek hizmet seviyesi olarak hayat buldu.

Fabrikada yüzde 21’i kadın olmak üzere 2 bin 500’den fazla kişi çalışıyor. Bu oran İspanya’da otomotiv sektöründeki en yüksek kadın istihdam oranı. Üretimin yüzde 87’si başta Avrupa pazarları olmak üzere Afrika, Asya ve Güney Amerika’ya ihraç ediliyor. Geçen yıl fabrika Kaizen Enstitüsü’nün Sürekli Gelişim Sistemi kategorisinde Mükemmellik Ödülü’nü de kazanmıştı. Fabrikada üretilen araç başına karbondioksit yayım miktarı yüzde 53 azaltılırken atıkların yüzde 99’u yeniden dönüştürüldü.

Madrid fabrikası, yeni Stralis’in dizel yakıtlı XP ve Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ve Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) ile çalışan seçenek yakıtlı NP sürümlerinin yanı sıra Trakker inşaat serisini de içeren ağır hizmet tipi IVECO araçların üretimine odaklanıyor. Fabrika, markanın hafif inşaat sınıfına seslenecek Stralis X-WAY modelinin üretimine de hazırlanıyor. Avrupa çapındaki IVECO bayilerinde eylül ayında satışa sunulacak olan modelin resmi tanıtımı kasım ayında Fransa Lyon’da düzenlenecek Solutrans Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz