IVECO, kum tepelerinde gerçekleşecek yılın en çok beklenen macerası Dakar Rally Race 2023’e hazır

0
1427
IVECO-Dakar-2023
IVECO tarihi Dakar yarışına iki yeni takımla bir kez daha katılacak. Boss Machinery Team de Rooy IVECO ve Eurol Team de Rooy IVECO, 31 Aralık 2022'den 15 Ocak 2023'e kadar Suudi Arabistan'da dördüncü kez düzenlenecek dünyanın en zorlu ralli raid yarışı olan Dakar öncesinde motorlarını ısıtıyor.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

IVECO, 45. Dakar Rally Race‘de yarışacak ve kamyonlarının gücünü ve güvenilirliğini Boss Machinery Team de Rooy IVECO ve Eurol Team de Rooy IVECO‘dan oluşan iki yeni ekiple bir kez daha gösterecek.

Janus van Kasteren jr, Vick Versteijnen ve baba-oğul ikili Martin ve Mitchel van den Brink, dört IVECO Powerstar kamyonun direksiyonunda yarışacak.

IVECO tarihi Dakar yarışına iki yeni takımla bir kez daha katılacak. Boss Machinery Team de Rooy IVECO ve Eurol Team de Rooy IVECO, 31 Aralık 2022’den 15 Ocak 2023’e kadar Suudi Arabistan’da dördüncü kez düzenlenecek dünyanın en zorlu ralli raid yarışı olan Dakar öncesinde motorlarını ısıtıyor.

IVECO, iki takımın resmi tedarikçisi olacak ve onlara araç, motor ve yedek parça sağlayacak. Tüm IVECO Powerstar kamyonlar, IVECO’nun Iveco Grubu içindeki kardeş markası ve gelişmiş aktarma organları teknolojilerinde uzmanlaşmış bir dünya önderi olan FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan 1000 beygire kadar IVECO Cursor 13 motorlarla donatılacak ve süspansiyon ayarı ve lastik şişirme sistemleriyle ilgili en son güncellemelere sahip olacak. 365 aracın yarışacağı Dakar Rally Race‘in 2023 yarışı gerçek bir aşırı dayanıklılık testi olacak yeni bir rota ile Suudi Arabistan’a dönüyor. Yarışmacılar, Kızıldeniz kıyılarından başlayıp Arap Yarımadası’nın karşı tarafındaki Damman’daki bitiş çizgisini geçerek tehlikeli arazide toplam 8.500 km’nin üzerinde bir mesafe kat edecek. 5.000 km’ye yakını özel etap olmak üzere dört günü Rubülhali Çölü’nün kum okyanuslarında geçecek 14 etap ve ekiplerin ve ralli kamyonlarının yardım almadan yarışacağı bir “Maraton” etabı ile pilotları teste tabi tutacak bu yılki yarış için zorluk seviyesi bir kez daha yükseltildi.

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago, şunları söyledi: “IVECO Powerstar kamyonlarımızın, Suudi Arabistan’daki en zorlu Dakar rallilerinde neler yapabileceklerini göstermelerini görmek için sabırsızlanıyoruz. Ekiplerimiz, rekabete olan açlıklarını ve kendilerinin – ve araçlarının – sınırlarını zorlama kararlılığını paylaşan pilotlarla, güçlü deneyim ve genç yetenek karışımıyla öne çıkıyor. Kanıtlanmış, yüksek performanslı IVECO Powerstar kamyonlarımızla birlikte, kazanan bir kombinasyon oluşturuyorlar ve zorlukların üstesinden gelmeye hazırız.

Eurol Team de Rooy IVECO 

Mitchel van den Brink, ralli yarışına gelmiş geçmiş en genç katılımcı olduğu Dakar 2019’da babası Martin’e mekaniker/seyrüseferci olarak 16 yaşında katıldığında giriş yaptı. Seyrüseferci Moises Torrallardona ve mekaniker Jarno Van De Pol ile bir IVECO Powerstar‘da (araç #511) yarışacak.

2009’dan beri Dakar’ın efsanesi olan Martin van den Brink, seyrüseferci Rijk Mouw ve mekaniker Erik Kofman ile katılacak. Dakar 2021’i 8. sırada bitirdikten sonra, daha da iyi bir bitiş hedefleyerek bir IVECO Powerstar‘da (araç #506) yarışacak.

Boss Machinery Team de Rooy IVECO 

Janus van Kasteren bir ralli pilotu ve seyrüseferci Marcel Snijders ve mekaniker Darek Rodewald ile birlikte bir IVECO Powerstar‘ın (araç #502) direksiyonunda dördüncü kez Dakar rallisinde yarışacak. Önceki yarışlarda kazandığı tecrübeyi değerlendirerek 2020 yarışında elde ettiği 6. sırayı daha da yükseltmeyi hedefleyecek.

Hollandalı Vick Versteijnen, ilk başlangıcını 2015 yılında Dakar rallisinde yaptı ve seyrüseferci Teun Van Dal ve mekaniker Andreas Van Der Sande ile bir IVECO Powerstar’da (araç #504) yarışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here