“IVECO Kamyon Kraliçeleri” projesi, İtalya’da NC Dijital Ödülleri’nde üç ödül kazandı

0
573
TRUCK-QUEENS
“IVECO Kamyon Kraliçeleri” projesi dijital iletişimde en iyileri belirleyen üç NC Dijital Ödülü ile ödüllendirdi.

İtalyan yayınevi ADC Group, IVECO, Ogilvy ve Freeda arasında bir işbirliği olan belgesel videoyu dijital iletişimde en iyileri belirleyen üç NC Dijital Ödülü ile ödüllendirdi.

IVECO Kamyon Kraliçeleri” projesi üç NC Dijital Ödülü aldı: Dijital Markalı İçerik B2B kategorisinde birincilik, Facebook ve Instagram Grand Prix’de ikincilik ve B2C için Dijital Markalı İçerik kategorisinde üçüncülük.

İletişimin önde gelen yatırımcıları arasından prestijli şirketleri temsil eden dijital iletişim profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından seçildi. Belgesel video, küresel iletişim ajansı Ogilvy tarafından geliştirildi ve medya şirketi Freeda tarafından Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların taşımacılık dünyasındaki rolünü kutlamak için üretildi.

IVECO_Judith-Ehrmann_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki ilk kadın, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda yarışan Team Schwabentruck için çalışan deneyimli bir mekaniker olan Judith Ehrmann.

Dijital iletişim projesi, kamyon işinde tutku ve kararlılıkla çalışan, cinsiyet önyargılarını her geçen gün kıran ve genç nesiller için değişimi başlatan durdurulamaz kadınların deneyimlerini birinci elden seslendirmeyi amaçladı.

Belgesel video, farklı ülkelerden ve farklı geçmişlerden gelen ve kamyon tutkusunu paylaşan üç kadının hikayesini anlatıyor: Schwabentruck Takımı için deneyimli bir tamirci olan Judith Ehrmann, bir İtalyan IVECO bayisinde Satış Müdürü olarak kariyer yapmış Lorella Della Torre ve deneyimli bir kamyon şoförü olmak için geleneksel önyargılarla yüzleşen Oti Cabadas. Seçtikleri alanda hak ettikleri profesyonel tanınma için cesaretle savaşırken karşılaştıkları engelleri ve önyargıları anlatıyorlar. Belgesel video, IVECO LIVE CHANNEL www.ivecolivechannel.com’da yayımlandı ve IVECO ve Freeda‘nın sosyal medya kanallarında paylaşıldı.

IVECO_Lorella-Della-Torre_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki ikinci kadın, bir İtalyan IVECO bayisinde Satış Müdürü olarak kariyer yapan Lorella Della Torre.

IVECO Küresel Marka Pazarlama Direktörü Marialaura Iascone, şu yorumu yaptı: “Bu belgesel videonun bu prestijli ödüle layık görülmesinden dolayı çok gururluyuz. Kadınların sektörümüzdeki rolüne, mesleklerine getirdikleri cesaret ve kararlılığa dikkat çekiyor. Bu durdurulamaz kadınların örneğini görmenin, daha fazla genç kadına önyargıları kırma, tutkularının peşinden gitme ve seçtikleri alanda kendileri için bir kariyer oluşturma konusunda ilham vereceğini umuyoruz.

10. kez verilen prestijli NC Dijital Ödülleri, İtalya’da dijital iletişimde en iyi kaliteyi onaylamak için reklam, pazarlama, medya ve etkinlik profesyonellerine adanmış İtalyan yayınevi ADC Group tarafından oluşturuldu.

IVECO_Oti-Cabadas_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki üçüncü kadın, deneyimli bir kamyon şoförü olmak için geleneksel önyargılarla yüzleşen Oti Cabadas.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here