IVECO, kadınların taşımacılık endüstrisindeki rolünü kutluyor

0
163
IVECO-COVER-TRUCK-QUEENS
IVECO, taşımacılık dünyasındaki günlük yaşamlarında durdurulamayan üç kadının hikayelerini anlatmak için Ogilvy ve Freeda ile işbirliği yaptı.

Kamyon işinde tutku ve kararlılıkla çalışan durdurulamaz kadınlar, her gün toplumsal cinsiyet kalıplarını yıkıyor ve genç nesiller için değişimi başlatıyor. Bu, Dünya Kadınlar Günü‘nde IVECO‘nun, rollerini kutlarken ve ilk elden deneyimlerini dile getirirken, taşımacılık dünyasında çalışan tüm kadınlara adadığı bir belgesel video olan “Kamyon Kraliçeleri”nin ana teması.

IVECO, bu tarihsel olarak erkek egemen sektörde kariyer yapan üç durdurulamaz kadının hikayelerini anlatmak için küresel iletişim ajansı Ogilvy ve medya şirketi Freeda ile işbirliği yaptı. Bir belgesel videoda, farklı ülkelerden ve farklı sosyal çevrelerden gelen, ancak ortak yönleri kamyonlara olan tutkuları olan üç kadın, hayallerini paylaşıyor, karşılaştıkları engeller ve önyargılar hakkında konuşuyor ve seçtikleri alanda hak ettikleri mesleki takdir için nasıl cesaretle mücadele ettiklerini anlatıyor.

IVECO_Judith-Ehrmann_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki ilk kadın, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda yarışan Team Schwabentruck için çalışan deneyimli bir mekaniker olan Judith Ehrmann.

İlk kadın, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası‘nda yarışan Team Schwabentruck için çalışan deneyimli bir mekaniker olan Judith Ehrmann. Kendisi birinci pilot Steffi Halm’in kamyonunun yarışa hazırlanmasından sorumlu ve ekibin IVECO S-Way servis kamyonunu sürüyor.

Tutkusunu genç yaşta, ailesinin işinde bulan Judith Ehrmann, “Anne ve babamın aile tarafından işletilen çok küçük bir otobüs şirketi var. Her zaman hareketliydi, kirleniyordun ve adamları çalışırken izlemek eğlenceliydi. Mekaniker olmak istediğimi böyle anladım ve başladım.”

IVECO_Lorella-Della-Torre_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki ikinci kadın, bir İtalyan IVECO bayisinde Satış Müdürü olarak kariyer yapan Lorella Della Torre.

İkinci kadın, bir İtalyan IVECO bayisinde satış müdürü olarak kariyer yapan Lorella Della Torre. Organizasyonunda çeşitli rolleri üstlendiği 30 yıllık süre içinde meslektaşlarının ve müşterilerinin saygısını kazandı. “Kolay bir seçim değildi.” diyen Lorella Della Torre, şöyle konuştu: “Seksenlerde, satışta çalışmaya başladığımda, satıcı kadın rolü yoktu, bu yüzden onu yarattım. Bana yer olmayan tamamen erkek ortamına girdim. Kendi yolumu açmak zorundaydım.

Üçüncü kadın, deneyimli bir kamyon şoförü olmak için geleneksel önyargılarla yüzleşen Oti Cabadas. Yıllarını kamyonların direksiyonunda geçirdi ve şimdi uzun yol görevlerinde bir IVECO S-Way kullanma fırsatı buldu. Yoldaki hayat zor, ama Oti Cabadas bunu seviyor. Oti Cabadas, şunları söyledi: “İnsanlar onu başka bir araç olarak görüyorlar, ama bizim için orası evimiz. Bu işte birçok fedakarlık yaparsınız, ancak ben bunu tatmin edici buluyorum ve bundan çok şey alıyorum. Ne kadar zor olursa olsun kamyonculuktan vazgeçmem.

IVECO_Oti-Cabadas_TRUCK-QUEENS
IVECO’nun belgesel videosundaki üçüncü kadın, deneyimli bir kamyon şoförü olmak için geleneksel önyargılarla yüzleşen Oti Cabadas.

IVECO Kamyon İş Birimi COO’su Luca Sra, konuyla ilgili olarak “IVECO’da, yeterince değer verilmeyen sektörümüzde kadınların rolünü vurgulamaktan gurur duyuyoruz. Katkılarını ve seçtikleri meslekte başarılı olma kararlılıklarını kutlamak istedik. Üç kadın, kariyerleri için köklü bir tutkuyu paylaşıyor ve bu da onları klişelerden kopmaya ve kendileri için bir kariyer oluşturmaya sevk ederek gelecek nesil kadınların önünü açıyor. Bu projenin yarının genç kadınlarına tutkularının peşinden gitmeleri için ilham vereceğini umuyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here