IVECO, Güneydoğu müşterileriyle buluştu

0
1073

IVECO Mersin yetkili satıcısı Kılıçlar Otomotiv ve Gaziantep yetkili satıcısı Üstün İş’in organizasyonları ile Mersin ve Antakya’da gerçekleştirilen etkinliklerde yeni Stralis çekiciler hedef kitle ile buluştu.

Bir hafta süren tanıtım etkinlikleri boyunca IVECO yetkilileri yeni Stralis’leri hedef kitleye tanıttı. IVECO Ağır Vasıta Satış Müdürü Hakkı Işınak, Ürün Müdürü Tarkan Özyönüm ve Eğitim Yöneticisi Mehmet Er de tanıtım etkinliklerini hazır bulundu. Aynı süre içerisinde de mevcut Stralis kullanıcıları ziyaret edilerek ürün ile ilgili eğitimler verildi. Etkinlikler boyunca mevcut IVECO Stralis kullanıcıları dahil toplam 135 müşteriye ulaşıldı.

Yeni Stralis

IVECO tarafından üç farklı sürüm olarak geliştirilen yeni Stralis, ağır taşımacılık sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Yeni Stralis, tehlikeli maddelerin taşınması da dahil bölgesel ve kısa mesafe taşımacılığa en iyi çözümü sunmak amacıyla tasarlandı. Yeni Stralis’in tasarım aşamasında HI-SCR egzoz arıtma sistemi korundu.

Yeni Stralıs XP

Özel bir sürüm olan yeni Stralis XP ise uluslararası uzun mesafe taşımacılık talepleri doğrultusunda geliştirilerek, yakıt verimliliği ve azami çalışma süresi sağlandı.

Yeni Stralıs NP

Devrimsel yeni Stralis NP ise, CNG ve LNG ile çalışıyor. Gazla çalışan kamyonda dönüm noktasını başlatan yeni Stralis NP, gelmiş geçmiş en sürdürülebilir uluslararası taşımacılık kamyonu olarak ön plana çıkıyor. Yeni Stralis NP; güç seviyesi, konfor, vites teknolojisi ve uzun mesafe görevler için yakıt özerkliği sunan tek doğal gazlı kamyon olma özelliğine sahip. Yeni Stralis NP şimdiden otomotiv endüstrisinde önemli bir bilinirliliğe sahip ve Avrupa Gaz Konferansı’nda, “Avrupa Gaz Ödülleri Mükemmellik 2017” kategorisinde “Yılın Projesi” seçildi.

Yeni Stralis’te toplam sahip olma maliyetini düşüren yenilikler

IVECO, yeni Stralis’in tüm ana teknik alt sistemlerini yeniledi ve geliştirdi. Yeni Stralis, tamamen yeniden tasarlanmış aktarma organları, yeni elektrik-elektronik mimari, yeni vites kutusu, yeni arka dingil ve arka süspansiyon, son nesil öngörülü uydu temelli işlevler, yakıt ekonomisi ve sürdürülebilirlik için yeni özellikler barındırıyor. Ek olarak IVECO’nun geliştirdiği yeni nesil hizmetler, her model için toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi hedefliyor.

TÜV SÜD, yeni Stralis’in yakıt tüketimini düşürdüğünü belgeledi

Alman teknik sertifikasyon merkezi TÜV SÜD, yeni Stralis’in yakıt tasarrufu ile ilgili başarısını iki önemli sertifikayla tescilledi.

TÜV SÜD’ün yeni Stralis için verdiği sertifikalardan ilki ürün odaklı. Bu belge, yeni Stralis’in bir önceki modeline göre yüzde 11.2 daha az yakıt tükettiğini onaylıyor.

İkinci sertifika ise yakıt danışma hizmetlerine (TCO2 Akıllı Rapor, TCO2 Tavsiyeler ve TCO2 Sürüş odaklı) ve yakıt tasarrufunda yüzde 8 ile yüzde 10’luk bir gelişmeyi belgeliyor.

Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) şampiyonu

Yeni Stralis’in odaklandığı enerji yönetimi her türlü görevde ve her türlü güzergâhta toplam sahip olma maliyetinde belirgin bir düşüş sağlıyor. Yeni motorlar sürtünmeyi azaltmak ve rölantide belli bir süreden sonra motoru kapatarak enerji tasarrufu sağlamak üzere gözden geçirildi.

Tamamen yenilenen tek indirgemeli arka dingil, vites geometrisini geliştiriyor, sürtünmeyi azaltıyor, yakıt tüketimini en uygun hale getiriyor. Bu özellikler önceki modelle karşılaştırıldığında yakıt tasarrufunda çift haneli bir gelişme anlamına geliyor.

Yeni Stralis’e toplam sahip olma maliyetini daha da düşürmek için ek özellikler ve hizmetler de ekleniyor.

HI-CRUISE GPS

HI-CRUISE uydu temelli öngörülü sürüş sistemi, haritalama teknolojisine dayanıyor. Sistem, geo-lokalizasyonla karşılaştırıldığında yol topoğrafyası bilgisiyle hızlanma, yavaşlama ve vites değişikliği konusunda stratejiler geliştirebiliyor. Bu özellik sürücünün işini kolaylaştırarak güvenliğe odaklanmasını sağlıyor ve sürüş konforunu yükseltiyor. Ayrıca sürüş kalitesi fark etmeksizin yakıt tasarrufu sağlıyor.

12 ileri Hi-Tronix otomatik vites

Yeni Stralis’te kullanılan yeni nesil 12 ileri Hi-Tronix otomatik vites, ZF ile birlikte geliştiriliyor. Sınıfındaki teknolojik ilerlemenin ön saflarında yer alan vites, çarpıcı biçimde dayanıklılığını artırırken maliyetleri de düşürüyor. Hi-Tronix, vites geçiş süresini yüzde 10 azaltarak önceki nesle göre iki kat daha hızlı geçiş gerçekleştiriyor. 1.6 milyon kilometreye kadar dayanıklı, gürültünün altı desibel azaltılmasıyla gece görevleri için ideal olan, sınıfının en iyi tork-kütle oranına sahip şanzıman aynı zamanda modüler ve servis dostu yapısıyla bakım masraflarını düşürüyor ve kolaylaştırıyor. Ek olarak düşük hızlı operasyonlar için manevra modu (tork çevirici vites gibi çalışma), kaygan yüzeylerde tutuşu artıran “rocking” (sallanma) işlevi ve 4 geri vites ile yeni PTO’ları barındırıyor.

Arka süspansiyon yeniden tasarlandı

Verimliliği artırmak ve dayanıklılık adına arka süspansiyon tamamen yeniden tasarlandı. Yeni tasarım daha hafif ve performansı koruyor. Hafiflik, 45 kilo daha fazla yükleme sığası anlamına geliyor. Tüm metalik yüzeylerin işleme tabi tutulmasıyla aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık sağlanırken, bakım masrafları düşürülüyor.

MUX kavramı

Yeni Stralis ve yeni Stralis XP’de uygulanan yeni elektrik-elektronik mimarisi teknolojik bir atılımı temsil ediyor ve gelecekteki yeniliklerin önünü açıyor. MUX kavramının temel alındığı elektronik üniteler iki fiziksel kablo aracılığıyla ortak protokolle iletişim kuruyor.

Yeni HI-MUX kavramı

Stralis’in yeni HI-MUX kavramı, tüm dağıtım ağının ve bazı parçaların baştan tasarlanmasıyla uygulanıyor. Yeni Stralis, modüler mimariye sahip, esneklik ve servis kolaylığı için iki kola ayrılırken, hava, yakıt ve AdBlue 4 düzeni ile bütünleştiriliyor. HI-MUX, parça sayısı ve birleştirme karmaşıklığını düşürürken özel kamyon konfigürasyonları için ayrıntılı bir tasarım çözümü sunuyor.

Michelin ile ortak çalışma

Michelin ile ortaklaşa geliştirilen yeni üç “A”lı eko-lastikler, yuvarlanma direncini en aza indiriyor ve yüzde 1.5’a varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu sonuç, her 100 kilometrede 1.33 kg daha az karbondioksit salınımı anlamına geliyor. Bu tasarruf, aynı tutuş, sağlamlık ve dayanıklılık korunarak gerçekleşiyor.

Düşük bakım ve tamir masrafı

Yeni Stralis’in sıra dışı güvenilirliği ve dayanıklılığı aynı zamanda düşük bakım ve tamir masrafları sağlıyor. Geçen üç yıllık sürede önceki modele oranla yüzde 5 azalma anlamına geliyor.

TCO2 LIVE ve çalışma süresi garantisi

IVECO TCO2 LIVE, ilk defa yeni nesil hizmetleri ve filo yönetimiyle geleneksel satış sonrası hizmetlerini içeren modüler bir yelpaze. Bu yeni hizmetlerden üç tanesi yeni Stralis müşterisinin araçları en tasarruflu biçimde kullanmaları adına danışmanlık veriyor.

TCO akıllı rapor

Filodaki her aracın sürüş tarzı ve yakıt tüketimi konusunda haftalık rapor.

TCO2 tavsiyeler

IVECO’nun topladığı veriler ışığında yapılan analizlerle yakıt tasarrufu konusunda tavsiyeler.

Bu iki hizmetin birleşimi ek olarak yüzde 3’lük bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu iki hizmet, yakıt odaklı sürüş tarzı kurslarını barındıran TCO2 sürüş hizmeti aracılığıyla bütünleştirilebiliyor.

Öte yandan yeni Stralis, araç içinde sürücüye sürüş tarzını geliştirmesi konusunda gerçek zamanlı tavsiyelerde bulunan profesyonel bir rehber olan sürüş tarzı değerlendirme sistemini barındırıyor.

IVECO Mersin yetkili satıcısı Kılıçlar Otomotiv ve Gaziantep yetkili satıcısı Üstün İş’in organizasyonları ile Mersin ve Antakya’da gerçekleştirilen etkinliklerde yeni Stralis çekiciler hedef kitle ile buluştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here