Iveco Group, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katıldı

0
944
Iveco Group
Iveco Group, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi girişimine katılım başvurusunun onaylandığını duyurdu.
Renault Trucks

Iveco Group (EXM:MI), dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi girişimine katılım başvurusunun onaylandığını duyurdu.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacılarından biri olan Iveco Group, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için sorumlu ticari eylemlerde bulunmaya kararlı dünya çapındaki binlerce şirket arasına katılıyor. Bu girişim, şirketlere operasyonlarını ve stratejilerini insan hakları, çalışma, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında evrensel olarak kabul edilen ilkelerle uyumlu hale getirmeye çağırıyor. Aynı zamanda BM hedeflerini ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nde (SDG’ler) yer alan konuları destekleyen eylemleri de teşvik ediyor.

2000 yılında başlatılan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, sorumlu iş uygulamalarının geliştirilmesi, uygulanması ve açıklanmasına yönelik gönüllü bir liderlik platformu. 160’tan fazla ülkede 18.000’den fazla şirket ve 3.800 ticari olmayan imzacıyı ve yerel düzeyde sorunları ve faaliyetleri yönlendiren yaklaşık 80 ülke ve bölgesel ağı içeriyor. Iveco Group, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılarak sürdürülebilir iş uygulamalarına olan bağlılığını ve daha sürdürülebilir bir toplumu ilerletmek için olumlu bir etki yaratma konusundaki kararlılığını bir kez daha teyit ediyor.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, konu hakkında şu yorumu yaptı: “BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılmak Iveco Group için önemli bir adımdır. İşimize güç veren benzersiz insanların ve markaların evi olma amacımız ve daha sürdürülebilir bir toplum geliştirme misyonumuzla uyumludur. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin evrensel ilkelerine bağlı kalmaktan ve mobilite endüstrisindeki Çevresel, Sosyal ve Yönetişim çabalarımız aracılığıyla Küresel Hedeflerin kolektif olarak gerçekleştirilmesine aktif olarak katkıda bulunmaya devam etmekten gurur duyuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz