IVECO, efsanevi Abarth Scorpion Takımı’nı destekliyor

0
571

IVECO, Abarth destek filosunun bir parçası olacak biri Stralis XP biri de Eurocargo olmak üzere iki IVECO araçla Abarth Takımı’nın resmi lojistik sağlayıcısı oldu.

Haziran 2017’den başlamak ve gelecek üç yıl için geçerli olmak üzere Abarth yarış bölümünün ağır hizmet lojistik araçları resmi tedarikçisi olan IVECO, takıma biri Stralis XP biri de Eurocargo olmak üzere iki kamyon sağlayacak. Kamyonlar ilk kez pistte geçiş yapacakları Abarth Selenia Trophy’de, ikinci olaraksa destek filosunda yer alacakları Abarth 124 Rally Selenia’da kullanılacaklar.

Bu prestijli ortaklıkla IVECO, yarış pistlerinde ve ralli parkurlarında rekabetçi ruhu en iyi şekilde yansıtırken sportmenlik ve performans değerlerini paylaşan efsanevi araba markasını onurlandıracak. IVECO ve Abarth arasındaki işbirliğinin kökleri 80’li yılların başına kadar uzanıyor. IVECO, Scorpion Ekibi’ni birçok önemli yarışta destekleyerek markanın tarihi başarısına katkıda bulunmuştu.

İki marka arasındaki ortaklığı onurlandırmak için IVECO, Scorpion’un geleneksel renkleri olan beyaz üstünde kırmızı ve gri çıkartmalara sahip yeni Stralis XP TCO2 Champion Limited Edition sürümünden yalnızca 124 adet üretecek. Bu 124 adet çekici, yollarda bir efsane haline gelen ünlü Abarth 124 Spider’a bir övgü olacak. Sınırlı sayıda üretilecek serinin “sıfır” numaralı ilk üretim aracı Abarth takımına yarışlar sırasında lojistik destek sağlamak amacıyla kullanılacak.

IVECO ve Scorpion takımının arasındaki ortaklığa özel bir atıfta bulunan yeni Stralis XP Abarth “Emotional Truckın dış görünümü Abarth Tasarım Merkezi’nde tasarlandı ve yaratıldı. Renkler ve marka grafikleri ile kamyon özelleştirilirken, Abarth 124’ten esintiler taşıyan ve koltuklardaki, direksiyondaki ve kapı panellerindeki deri kaplama ile gerçek Abarth tarzını yansıtan iç tasarım dikkat çekiyor.

FIA 2017 Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın koşulacağı pistlerdeki şovun yıldızı olacak kamyon, IVECO padoğunda sergilenecek.

Emotional Truck modeli; yeni ve geliştirilmiş aktarma organları, yeni Hi-Tronix otomatikleştirilmiş şanzıman, tamamen yeniden tasarlanan motor, kendini kanıtlamış HI-SCR teknolojisi ve Hi-Cruise GPS öngörülü sürüş sistemi ile Toplam Sahip Olma Maliyeti’ni (TCO) ve karbondioksit (CO2) yayımını daha da düşüren ve TÜV tarafından da onaylandığı gibi yüzde 11.2 oranında yakıt tasarrufu sağlayan yeni Stralis XP modelinin performansını sunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here