IVECO Daily’ye Almanya’dan üç ödül

2
1814
Yeni Euro 6 Daily 3.5 ton serisi

Avrupa çapında ödülleri toplamaya devam eden IVECO Daily, son olarak en önemli pazarları arasında yer alan Almanya’da iki kategoride “En İyi İthal Van” ödülünün yanı sıra “En İyi İthal Midibüs ve Minibüs” ödülünü kazandı.

3.5 tona kadar ve 3.5 ton üzeri kategorilerinde dizel ya da elektrikli sürümleriyle van veya minibüs olarak Daily, 11 bin Alman okuyucunun oylarıyla en rekabetçi ürün olduğunu kanıtladı. IVECO Daily, ödüllerini 21 Haziran tarihinde Almanya Ludwigsburg’da taşımacılık ve lojistik alanlarında uzmanlaşan yayın grubu ETM tarafından düzenlenen törende aldı.

11 binden fazla okuyucu arasında yapılan ankette Daily, “3.5 tona kadar en iyi ithal van” ve “3.5 ton üzeri en iyi ithal van” olarak seçildi. Sürekli olarak iyileştirilen ve yenilenen Daily, Euro 6 sürümüyle güvenilir bir ortak olmanın yanı sıra performans, konfor ve yakıt verimliliği alanlarındaki ününü devam ettiriyor.

IVECO Daily, “3.5 tona kadar en iyi ithal van” ve “3.5 ton üzeri en iyi ithal van” olarak seçildi.

Sınıfında ilk olan tork konvertörlü 8 ileri oranlı otomatik şanzımanıyla Daily Hi-Matic Euro 6, sürücüye çok iyi bir sürüş deneyimi sunarken sürücünün tamamen trafiğe ve yol şartlarına odaklanmasına olanak sağlıyor. Tamamen yeni akıllı EcoSwitch PRO sistemi, sürücünün müdahalesi olmadan gerektiğinde torku azaltarak yakıt tüketimini düşürüyor.

Daily 7 ton modelleri; karavan, ambulans, çekici-kurtarıcı, çöp ve atık toplama gibi birçok kullanım alanında etkinlik gösteren üstyapı üreticilerine büyük bir esneklik sunuyor.

Daily Euro 6, bir önceki modele göre, 4 desibel düşürülen gürültü seviyesi sayesinde sessizleşen kabiniyle konfor seviyesini artırırken, kabin içinde daha kolay ulaşılabilirlik için stratejik olarak yerleştirilen 18 adede kadar saklama bölmesi sunuyor.

DAILY BUSINESS UP” uygulaması ile bilgi ve eğlence sistemleri kavramının ötesine geçerek gerçek bir profesyonel yardımcıya dönüşen araç üstü bağlantılılık sunan ilk hafif ticari taşıt olan Daily Euro 6, sürücünün kabin içinde daha çok zaman geçirmesine olanak veriyor. “DAILY BUSINESS UP” uygulaması, Sürüş Tarzı Değerlendirme sistemi aracılığıyla sürüş eğitmeni olarak hizmet veriyor ve gerçek zamanlı sürüş önerileri sunarak yakıt tüketimini düşürüyor. Aynı zamanda Fleetwork ile filonun verimliliğini optimize eden ve işlerin plana uygun olarak yürütülmesini sağlayan İş Asistanı olarak filo sahibine veya yöneticisine yardımcı oluyor.

IVECO Daily Tourys, elektrikli sürümüyle “En iyi ithal midibüs / minibüs” olarak ödüllendirildi.

2017 Yılının Uluslararası Minibüsü” seçilen Daily Tourys, elektrikli sürümüyle “En iyi ithal midibüs / minibüs” olarak ödüllendirildi. On yıldan fazla bir geliştirme ve iyileştirme süreci sonunda üç evrimci adımın sonuncusu olan Daily Tourys Electric, azami çok yönlülük için raylar üzerine sabitlenen yolcu koltukları ile konforlu bir şekilde 19 yolcu taşıyabiliyor. 2.5 metreküplük bagaj hacmiyle sınıfının en iyi değerini sunan Daily Tourys Electric, 80 kW güç ve 300 Nm azami tork sağlayan motoruyla yayımsız olarak 110 (iki akü ile) ya da 160 km’lik (üç akü ile) menzil sağlıyor. Bir önceki Daily Electric nesliyle kıyaslandığında, Daily Tourys Electric, yüzde 25 daha fazla verimlilik, 100 kg daha fazla taşıma sığası ve yüzde 20 daha uzun akü ömrü sunuyor.

Sınıfında çok yönlülük konusunda önder olan Daily, 3.3 tondan 7.2 tona kadar toplam yüklü ağırlık, 7.3 metreküpten 19.6 metrekübe kadar yükleme hacmi ve minibüs sürümünde 16’dan 22’ye kadar yolcu sığası sunuyor.

Daily Euro 6 ailesi, 116’dan 205 beygire kadar güç ve 320’den 470 Nm’ye kadar azami tork üreten 2.3 ve 3.0 litre hacmindeki dört silindirli motorlardan güç alıyor. Sıkıştırılmış Doğal Gaz  (CNG) ile çalışan Daily Natural Power ve sıfır yayımlı Daily Electric sürümleri de ürün yelpazesinde yer alıyor.

IVECO Daıly’nin 2015 – 2017 yılları arasında kazandığı ödüller:

“2017 Yılının Uluslararası Minibüsü” – Daily Tourys

“2017 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” – VAN kategorisi – Daily Electric

İngiltere – Fleet World Honours 2017’de “En İyi Hafif Kamyon”

İspanya – İspanya Ulusal Taşımacılık Ödülleri 2017’de “Yılın Hafif Ticari Taşıtı”

İngiltere – 2017 What Van? Ödülleri’nde ‘Yılın Büyük Vanı’

Şili – “2016 En İyi Ticari Taşıt”

Almanya – “Avrupa Yenilikçilik Ödülü 2016” – Daily Hi-Matic

Almanya – “En İyi İthal Van 2016”

“En İyi Van 2016” – Transport News

“En İyi 3.5 – 7.5 ton van” – Trade Van Driver Ödülleri 2016

“2015 Yılının Uluslararası Vanı”

“Karavan Endüstrisi için Avrupa Yenilikçilik Ödülü 2016” – Daily Hi-Matic

Almanya – “3.5 ton için En İyi Ticari Taşıt”

Almanya – “KEP Transporter 2015 için Yenilikçilik Ödülü” – Daily Hi-Matic

Almanya – “En İyi KEP Transporter 2015”

11 binden fazla okuyucu arasında yapılan ankette Daily, “3.5 tona kadar en iyi ithal van” ve “3.5 ton üzeri en iyi ithal van” olarak seçildi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz