Yeni oluşturulan Iveco Group’un logosu tanıtıldı

0
654
Iveco_Group_logo
Yeni oluşturulan Iveco Group'un kurumsal logosu tanıtıldı.

Yeni bir On-Highway gerçekliği; sekiz benzersiz, ancak birleştirilmiş markayı korumak ve desteklemekle görevli küresel bir organizasyon olarak şekilleniyor. Bu, yeni Iveco Grubu ve yeni grubun logosunun tanıtılması, 2022’nin başlarında gerçekleşmesi beklenen bu iş biriminin CNH Industrial N.V.‘den ayrılmasının tamamlanmasına yönelik bir sonraki adım.

Bu gerçeği temsil eden, Iveco Group‘u holding şirketi olarak gösteren kendi kurumsal logosu. Hafif ve abartısız tasarımıyla, hepsi için birlikte ileriye dönük bir yörünge çizerken, barındırdığı markalara önem veriyor ve onların zengin ve ortak mirasına saygı gösteriyor. Bu endüstriyel işletmelerin, 1975 yılında Industrial VEhicles COrporation’ın kurulmasıyla başlayan uzun yolculuğunu açıklayan bir isim.

Grubun keskin odağını ifade etmek için bazı harflerde kesikler ve eğilimler içeren, sade bir yazı tipi kullanan benzersiz bir kimlik. Gri renk, hedeflerine ulaşmak için ciddi bir kararlılıkla çalışırken, Şirket için alçakgönüllü, ancak çalışkan bir yol için bir ipucu olarak hareket eden bir istikrar duygusu ve güçlü bir endüstriyel DNA çağrıştırıyor. “Iveco” ve “Group” kelimeleri arasındaki mavi nokta, sürdürülebilir inovasyondan etkilenen geleceğe işaret etmek için renk şemasını kesintiye uğratıyor. Bu daire, bir merkez noktası ve dinamik grafik aygıtı olarak hizmet edecek, tam logo kompozisyonundaki ayrıntılara dikkat ve dengeyi öneren başka bir öğe ekliyor.

Iveco_Group_logo_with_Brands
Logonun altında merkezde IVECO ve FPT Industrial olmak üzere Iveco Group markaları IVECO Bus, Heuliez, Iveco Defence Vehicles, ASTRA, Magirus ve IVECO CAPITAL yer alıyor.

Logonun altında, tek bir ufka yayılmış markaların damlaları var. Grubun merkezinde yol gösterici iş birimleri yer alıyor: Ağır, orta ve hafif ticari araçlar tasarlayan, üreten ve ticarileştiren öncü ticari araç markası IVECO ve gelişmiş motorları ve şanzımanları ile kardeş markaların ürünlerine güç veren ve tarım, inşaat, denizcilik, enerji üretimi ve benzer şekilde ticari araçlardaki müşterilere çok çeşitli güç aktarma teknolojileri sağlamada küresel bir lider olmaya devam eden Grubun çekirdeği olan FPT Industrial.

Ön saflarda onların yanında premium ve toplu taşıma otobüs ve otobüs markaları IVECO BUS ve HEULIEZ; son derece uzmanlaşmış savunma ve sivil koruma donanımları için Iveco Defence Vehicles; büyük ölçekli ağır hizmet taş ocağı ve inşaat araçlarında küresel bir uzman olan ASTRA; endüstride tanınmış itfaiye aracı ve donanımı üreticisi Magirus ve son olarak, ancak stratejik olarak kuyruğun en tepesinde, Iveco Group‘un hepsini destekleyen finansman kolu olan IVECO CAPITAL yer alıyor. Finansal Hizmetler bölümü aslında Iveco Group‘un özellikle alternatif güç alanındaki yeni iş modellerinin temel taşı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here