CNH Industrial, On-Highway İş Birimi’nde yönetim değişikliklerini duyurdu

0
261
Cursor-13
FPT Industrial Cursor 13 motoru

Önceden duyurulan On-Highway İş Birimi’nin ayrılması ve Gerrit Marx‘ın CEO olarak atanması öncesinde, CNH Industrial NV, Operasyonlar ve Güç Aktarma Organları için ilk Newco kıdemli liderlik ekibi atamalarını duyurdu. 1 Ekim 2021’den itibaren Annalisa Stupenengo, yeni On-Highway İş Birimi’nin üretim, kalite, lojistik ve satın almayla ilgili tüm faaliyetlerini doğrudan denetleyerek Operasyonlar için küresel sorumluluk üstlenecek. Stupenengo, CNH Industrial ve Fiat Chrysler Automobiles‘de (şimdi Stellantis) artan sorumluluk rolleriyle kazanılan kapsamlı uluslararası deneyime sahip bulunuyor. Kendisi halen, CNH Industrial bünyesindeki tüm Güç Aktarma Organları iş faaliyetlerini ve FPT Industrial markasını denetleyen Güç Aktarma Organı Başkanı olarak görev yapıyor.

CNH Industrial Başkanı Suzanne Heywood, atamayla ilgili olarak “CNH Industrial Yönetim Kurulu adına, Annalisa’ya Kıdemli Liderlik ekibinin bir üyesi olarak ayırdığı zaman ve küresel güç aktarma operasyonlarımıza beş yıl boyunca başarılı bir şekilde liderlik ettiği, olağanüstü sonuçlar ve kilometre taşları elde ettiği için teşekkür etmek istiyorum. Kendisine bu yeni görevinde en iyisini diliyoruz ve bir sonraki başarılarını takip etmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Yeni On-Highway İş Birimi’nin CEO’su olarak atanan Gerrit Marx, şu yorumu yaptı: “Annalisa’nın On-Highway organizasyonu içinde yeni bir mücadeleyi kabul etmesinden çok memnunum. Onun güçlü liderliği ve işlerimizle ilgili derinlemesine bilgisi, temel endüstriyel operasyonlarımızı yönetmede temel teşkil edecek. CNH Industrial’ın ikiye bölünmesi sonrası bu yeni yolculuğuna çıkarken onunla yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Annalisa Stupenengo ise şunları söyledi: “Güç Aktarma Organları işinin başında geçirdiğim zamanı her zaman hatırlayacağım. Liderlik etme ayrıcalığına sahip olduğum ekibe, FPT Industrial’ın küresel ticaretini ve yenilikçi teknolojilerdeki öncü rolünü yönlendirmek için rehberliğim altındaki tutkuları ve bağlılıkları için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Şimdi, yeni On-Highway İş Birimi için parlak bir gelecek yaratmaya katkıda bulunma fırsatından heyecan duyuyorum ve bu yeni rolde daha yüksek bir mücadeleye adım atmak için sabırsızlanıyorum.

Sylvain Blaise, Newco bünyesindeki Güç Aktarma Organları İş Birimi’nin sorumluluğunu üstlenecek. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki farklı coğrafyalarda tarım da dahil olmak üzere çeşitli iş birimlerinde çalışmış olan Blaise, Grup içinde yaklaşık 20 yıllık bir deneyime sahip bulunuyor. 2014 yılında IVECO BUS Marka Başkanı ve 2019 yılında tüm Otobüs İş Birimi Başkanı olarak atanarak markayı başarılı bir şekilde yeniden konumlandırdı ve sürmekte olan yıkıcı endüstri dönüşümünü yönlendirdi.

Gerrit Marx, şunları ekledi: “Sylvain’in Otobüs İş Birimi’nin artan başarısına kattığı tutku ve itici güç, yeni rolde bize iyi hizmet edecek ve FPT Industrial’ın güç aktarma organları alanındaki gelecekteki zorlukların üstesinden başarıyla gelmeye devam etmesini sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here