Kaliforniyalı lojistik şirketinden Volvo Trucks’a şimdiye kadarki en büyük elektrikli kamyon siparişi

0
249
largest-order-ever-of-electric-trucks-image1
Volvo Trucks Kuzey Amerika müşterisi Quality Custom Distribution (QCD), 2022'nin sonuna kadar Güney Kaliforniya'daki son km teslimat güzergahlarında 14 adet Volvo VNR Electric modeli kullanacak. Kamyonlar Volvo VNR Electric kamyonların şimdiye kadarki en büyük tek satın alma taahhüdünü temsil ediyor.

Volvo Trucks Kuzey Amerika‘nın ulusal bir gıda hizmeti lojistik tedarikçisi olan müşterisi Quality Custom Distribution (QCD), Güney Kaliforniya’daki son kilometre teslimat güzergahlarında 14 adet Volvo VNR Electric modeli kullanacak. Volvo Trucks için anlaşma, bugüne kadarki en büyük elektrikli kamyon satın alma taahhüdünü temsil ediyor.

Volvo Trucks, bu sonbahardan başlayarak önümüzdeki iki yıl içinde Sınıf 8 akü elektrikli kamyonları QCD’ye teslim edecek.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “Nisan ayının başlarında, birinci sınıf dağıtım ve lojistik hizmetlerinde kullanılacak QCD’nin ilk VNR Electric’ini teslim ettik. Ek 14 adet Volvo VNR Electric kamyonu kullanıma sokma konusundaki bu olağanüstü taahhütle, QCD’nin sürdürülebilir yük taşımacılığı hedeflerine ulaşmak için kuruluşumuzla uzun süredir devam eden ortaklığını devam ettirmeyi seçmesinden memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

14 adet Volvo VNR Electric kamyonun ve destekleyici şarj donanımının finansal kiralaması büyük ölçüde Kaliforniya’nın en büyük taşımacılık ve temiz hava kurumları ve paydaşlarından oluşan bir komite olan Mobil Kaynaklı Hava Kirliliğini Azaltma İnceleme Komitesi’nden (MSRC) Volvo Financial Services‘e (VFS) verilen bir hibe ile fonlandı.

largest-order-ever-of-electric-trucks-image2
Volvo LIGHTS projesi aracılığıyla, QCD kısa süre önce ilk Volvo VNR Electric’i teslim aldı. Bu ek siparişle birlikte QCD’nin toplam VNR Electric kamyon filosu 2022’nin sonunda 15’e ulaşacak.

Volvo LIGHTS projesi aracılığıyla, QCD kısa süre önce ilk Volvo VNR Electric‘i teslim aldı. Bu ek siparişle birlikte QCD’nin toplam VNR Electric kamyon filosu 2022’nin sonunda 15’e ulaşacak. Bir Golden State Foods (GSF) şirketi olan QCD, Amerika’nın en ikonik binlerce restoranına özel dağıtım hizmetleri sağlıyor ve şu anda yarısından fazlası Volvo VNR ve VNL modelleri olan 700 Sınıf 8 çekiciden oluşan bir filo işletiyor. GSF, gıda hizmeti ve perakende sektörlerinde dünyanın en büyük çeşitlendirilmiş tedarikçilerinden biri konumunda.

Volvo Trucks, geçen Aralık ayında VNR Electric modeli için müşteri siparişleri almaya başladı ve 2021 boyunca birden fazla müşteri teslimatı planladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here