IVECO BUS, 40 bininci Crossway’i teslim etti

0
1513
ivecobus-40000-crossway-01
IVECO BUS, Vysoké Mýto fabrikasında ARRIVA Çek Cumhuriyeti’ne 40 bininci Crossway’i teslim ederek yeni bir kilometre taşına ulaştı.

IVECO BUS, Vysoké Mýto fabrikasında ARRIVA Çek Cumhuriyeti’ne 40 bininci Crossway’i teslim ederek yeni bir kilometre taşına ulaştı.  

On yıl önce pazara sunulan Crossway serisi, Euro 6 dizel ve doğal gazlı motor seçenekleriyle çevresel hedefleri karşılarken alçak girişli ve normal tabanlı sürümleriyle kentiçi ve kentlerarası yolcu taşımacılığının zorluklarıyla baş edebilmek için özel olarak tasarlandı.

Crossway serisi, dizel Crossway Low Entry ile aldığı “2017 Uluslararası Kentiçi & Seyahat Otobüsü Ödülü” ve doğal gazlı Crossway Low Entry  ile aldığı “2018 Yılının Sürdürülebilir Kentiçi Otobüsü” gibi ödüllerle müşteriler ve endüstri tarafından takdir edildi.

Kentlerarası sınıfta Avrupa önderi – özellikle Fransa, İtalya, Almanya ve Doğu Avrupa’da –  olan Crossway, 40 bin adetlik rekor üretime ulaşarak yeni bir çığır açtı. Özel taşımacılık şirketleri ve toplu taşımacılık otoriteleri tarafından son derece beğenilen Crossway, kârlılığı ve çok yönlülüğü ile müşteriler için uygun bir çözüm sunuyor.

Cursor 9 motoruyla donatılan 14.5 metre uzunluğundaki 40 bininci Crossway, Iveco BUS ve Vysoke Myto fabrikası için önemli bir kilometre taşını ifade ediyor. Ön ve orta kapısı sayesinde kolay tekerlekli sandalye erişimi sağlayan Crossway LE Line otobüs, şirket filosunun yenilenmesi için teslim edilecek 15 otobüs arasında yer alıyor. Arriva, güncel olarak 2 bin otobüs işletiyor ve 115 milyondan fazla yolcu taşıyor.

ARRIVA TAŞIMACILIK ÇEK CUMHURİYETİ CEO’su Daniel Adamka, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “40,000 seri numaralı bu Crossway’in sahibinin Arriva olmasından dolayı gururluyum. Uzun vadede modern ve kaliteli otobüslerin yerel üretimini destekliyoruz. Bu, seyahat ederken yüksek konfordan faydalanacak yolcularımızdan takdir görecektir. Tüm yeni otobüsler iklimlendirmeye, yüksek sırtlıklı konforlu koltuklara, durak bilgili LCD ekranlara, Wi-Fi ağına ve cep telefonlarını şarj etmek için USB girişlerine sahip.

ivecobus-40000-crossway-02
Cursor 9 motoruyla donatılan 14.5 metre uzunluğundaki 40 bininci Crossway, Iveco BUS ve Vysoke Myto fabrikası için önemli bir kilometre taşını ifade ediyor.

Otobüs, Prag Entegre Taşımacılık’ın bir parçası olarak çalışacak ve yolcular onu yan tarafındaki 40,000 sayısından tanıyacaklar.

Bu yeni kilometre taşı, 120 yıldan fazla operasyon geçmişiyle kentiçi ve seyahat otobüsü üretiminde büyük bir geleneğe sahip olan ve Prag’ın 180 km batısında bulunan Vysoké Mýto fabrikasını sanayide bir referans noktası olarak pekiştiriyor. 3 bin 800’den fazla çalışanı ve bin 700 alt yüklenicisi ile yılda 4 binden fazla araç üreten bu fabrika, Çek Cumhuriyeti’ndeki en büyük işverenlerden biri ve Avrupa’nın en büyük otobüs üreticisi konumunda.

IVECO BUS Marka Lideri Stephane Espinasse ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu yeni rekor üretimle Crossway serisi kentlerarası kategorisinde tartışmasız Avrupa önderi konumunu teyit etti. Genişleyen seri sayesinde, doğal gaz da dahil olmak üzere her türlü ihtiyacı mükemmel bir şekilde karşılayabiliyoruz.

Vysoké Mýto fabrikası, üretim fabrikalarının ve süreçlerinin bütünleşik yönetimi için küresel üretim sanayinin en yüksek standartlarından biri olan Dünya Sınıfı Üretim’de bronz madalya kazandı.

CNH Industrial Küresel Otobüs Birimi Başkanı Sylvain Blaise de şunları söyledi: “40 bininci Crossway, IVECO BUS ve Vysoké Mýto fabrikasındaki tüm çalışanlar için önemli bir kilometre taşı. Bu fabrika markamızın küresel gelişme planının anahtarı konumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here