HondaJet, kendi sınıfının en çok tercih edilen iş jeti

0
1163

Karada ve denizde olduğu kadar hava taşımacılığı konusunda da son yıllarda önemli başarılara imza atan Honda, HondaJet modeli ile 2017 yılında kendi sınıfında en çok tercih edilen jet markası oldu.

Dünyanın en yüksek irtifada uçabilen en hızlı jeti olan HondaJet, 2017 yılında kendi sınıfında en çok tercih edilen model oldu. Sahip olduğu mühendislik özelliğiyle aynı zamanda dünyanın en verimli ve en sessiz jeti olma özelliğine de sahip bulunan HondaJet, 2017 yılında dünya genelinde gerçekleştirdiği 43 adetlik teslimatla bu alanda sınıfının önderi olmayı başardı. Genel Havalılık İmalatçıları Birliği (GAMA) tarafından sağlanan verilere göre, Honda Aircraft Company tarafından üretilerek satışa sunulan HondaJet, havacılık sektöründe de pek çok ilki temsil eden nadir uçaklardan biri olarak öne çıkıyor.

Benzersiz kanat üstü motor konfigürasyonu sayesinde dünyanın en yüksek performanslı ve en ekonomik jeti olan HondaJet, 2017 yılında Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Asya’daki müşterilere toplam 43 uçak teslim etti. Her geçen gün daha fazla sipariş alan Honda, buna bağlı olarak üretim sığasını da artırmaya devam ediyor. Honda Aircraft Company, Greensboro-Kuzey Carolina’da bulunan 133 dönümlük merkezinde ayda dört adetlik jet üretimi gerçekleştiriyor. 2015 yılının sonlarında Federal Havacılık İdaresi’nden (FAA) tip onayını kazanan HondaJet, o tarihten bu yana havacılık alanında çok önemli kilometre taşlarına imza atarak kendi kategorisinin en gelişmiş jeti olarak kendini kanıtlamayı başardı.

HondaJet

HondaJet sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti. HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM) de dahil birçok önemli teknolojik yenilikçiliği bünyesinde barındırıyor. Aerodinamik sürtünmeyi azaltan bu yapı performansı artırırken yakıt verimliliğine de katkı sağlıyor. Yine OTWEM tasarım, kabin içi gürültü seviyesini azaltıyor, zemin gürültüsünü en aza indiriyor, bu sınıftaki en geniş kabin ile büyük bagaj sığasını mümkün kılıyor ve ayrıca tam donanımlı bir tuvalete olanak tanıyor. İki adet GE Honda HF120 jet motorunun görev yaptığı HondaJet hafif iş jetlerinde kullanılan en sofistike pilot kabini ile donatılmış durumda. Honda tarafından kişiselleştirilen Garmin G3000 ile donatılan HondaJet, Honda’nın ilk ticari uçağı olup markanın yüksek performans, verimlilik, kalite ve değer imajına katkı sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz