Isuzu Novociti Life, Busworld Türkiye’de Allison tam otomatik şanzıman ile sergilendi

0
1253

Allison Torqmatic T2100 tam otomatik şanzıman, 8 metrelik midibus sınıfı için sürüş konforu ve yakıt tasarrufu da dahil olmak üzere birçok avantaj sunuyor.

Hem sürücüler hem de yolcular için sarsıntısız ve konforlu ulaşım sunan Allison T2100 Torqmatic donanımlı Isuzu Novociti Life, Busworld Türkiye Fuarı’nda sergilendi.

T2100 modeli, Allison Kesintisiz Güç Teknolojisi sayesinde daha sarsıntısız, kesintisiz ve iyi bir hızlanma sağlarken tam güçle vites değiştirilmesine olanak tanıyor.

Allison T2100 şanzımanlar, motorları 172 kW (230 bg) gücüne kadar olan şehiriçi otobüsler için tasarlanıyor. Novociti Life; sürüş konforu, yakıt ekonomisi ve düşük işletme maliyetleri için sağladığı avantajlar nedeniyle T2100 donanımıyla sunuluyor. Tüm Allison tam otomatik şanzımanlarda olduğu gibi T2100 modeli de Allison’ın Kesintisiz Güç Teknolojisi sayesinde daha sarsıntısız, kesintisiz ve iyi bir hızlanma sağlarken tam güçle vites değiştirilmesine olanak tanıyor.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Novociti Life modelini Allison tam otomatik şanzıman donanımı ile sunduklarını belirterek, “Aracımızın tasarımı, engelli bireylerin ve yaşlıların sosyal hayatın içinde daha fazla yer almaları için alçak tabanlı olarak tasarlandı. Bu noktada ilk amacımız, yolcu ve sürücü konforunu sağlamak. Allison şanzımanların neredeyse hissedilmeyecek kadar hafif vites geçişleri sayesinde konfor, azami düzeye ulaşıyor.” dedi.

Allison Transmission elektronik kontrolleri, Novociti Life’ın ergonomik ön paneline düzgün bir şekilde bütünleştirilmiş.

Artan tasarruf

Tuğrul Arıkan, Allison T2100 şanzıman donanımını tercih etmelerindeki ikinci önemli nedenin yakıt tasarrufunu artırması ve daha düşük toplam işletme maliyetleri sağlaması olduğunu dile getirdi.

Allison’ın 5. nesil elektronik kontrolleri, yeni nesil küresel araç elektronik donanımlarına uyumlu ve araç montajı sırasında kolay entegrasyon sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Kontrol sistemi, yakıt tüketimini azaltan yazılım özellikleriyle birlikte yüksek verimlilik için en ideal vites değiştirme stratejilerini sunuyor.

Allison tam otomatik şanzımanlar, manuel veya otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda (AMT’ler) gereken yüksek maliyetli ve zaman alan debriyaj tamir ve değişimlerini geride bırakıyor. Patentli tork konvertörü sayesinde Allison şanzımanların, en iyi performansı sürdürmeleri için sadece periyodik yağ ve filtre değişimleri yeterli oluyor. Böylece bakım-onarım maliyetlerinde tasarruf sağlanıyor.

Allison T2100 şanzımanlar, motorları 172 kW (230 bg) gücüne kadar olan şehiriçi otobüsler için tasarlanıyor.

Daha konforlu

Geleneksel olarak konfor, şehiriçi toplu taşımada en önemli konulardan biri. Allison tam otomatik şanzımanlar, sürücü ve yolcular için daha fazla konfor sunuyor. Otobüs sürücüleri, Allison Kesintisiz Güç Teknolojisi’nin sağladığı kontrollü ve güvenli sürüşün konforu ile çalışıyor.

Tuğrul Arıkan, “Konforu sağlayan etkenlerin başında, aracın yürüyen aksamına doğrudan etkide bulunan mekanik parçaların işleyişi geliyor. Şanzıman oranları, daha yumuşak geçişler ile birlikte otomatik şanzımanın toplu ulaşımda ne kadar önemli olduğu ortada. Allison da bu konuda bizlerin güvendiği, tercih ettiği marka oldu.” şeklinde konuştu.

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında üretimine başladığı yeni Novociti Life midibüs modelinde, motor arka bölümde yer alıyor.

Türkiye’de üretilen Isuzu Novociti Life, Allison donanımı ile ihraç edilecek

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında üretimine başladığı yeni Novociti Life midibüs modelinde, motor arka bölümde yer alıyor. Allison T2100 tam otomatik şanzıman, Novociti Life modeli için Avrupa’da standart olarak sunuluyor.

Tuğrul Arıkan, “Şu an için 30’a yakın ülkede distribütörlüklerimiz vasıtasıyla satış yapıyoruz. 2020 yılında bu rakamı 60 ülkeye çıkarıp ciromuzu artırmayı hedefliyoruz. Bu başarıya giden yolda üretimini gerçekleştirdiğimiz araçlar arasında en önemli modellerimizden biri olan Novociti Life, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Ortadoğu’da birçok ülkede aktif rol alacak.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz