IRU Genel Kurulu’nda derneklerce doğal afet ve krizlerde işbirliği sözleşmesi imzalandı

0
374
IRU Sözleşmesi
IRU'nun 75nci yıldönümünü kutlamak için IRU Sözleşmesi de kabul edildi.

IRU Genel Kurulu, Cenevre’de gerçekleştirildi. Tüm dünya uluslararası taşımacılık derneklerinin buluştuğu Cenevre’de, uluslararası karayolu taşımacılığının önündeki engeller sebebiyle uluslararası karayolu sürücü sayısının azalması ve sürücü sayısının arttırılması için çözümler, otonom araçlar ve dekarbonizasyon konuları ele alındı.

Genel Kurulda, ülkelerden IRU uluslararası karayolu eşya taşımacılığı tepe yöneticileri seçim sonuçları da açıklandı. Türkiye, seçilen UND üyesi 8 firmanın tepe yöneticileri ile en çok uluslararası taşımacılık yöneticisi ödülüne sahip ülkelerden biri oldu.

IRU’nun 75nci yıldönümünü kutlamak için IRU Sözleşmesi de kabul edildi.

Son yıllarda görülen küresel salgın, Avrupa’da ve başka yerlerde olan savaşlar, Türkiye ile Suriye’yi etkileyen son deprem dahil trajik doğal afetler çerçevesinde, her durumda ve ülkede, karayolu taşımacılığı bu olaylardan etkilenenlere ve mağdurlara yardım etmek için hazırlanan IRU Sözleşmesi, karayolu taşımacılığı topluluğunun, insanları kurtarmaya, parçalanmış toplulukları yeniden inşa etmeye ve mobilite ağlarını ve tedarik zincirlerini daha dayanıklı ve gelecekteki şoklara daha iyi dayanabilir hale getirmeye ve yardım etme taahhüdünü içeriyor. Sözleşme, IRU üyesi Uluslararası Karayolu Taşımacı Dernekleri tarafından kabul edildi.

Özellikle, krizlere ve doğal afetlere karşı yardımlaşmayı içeren sözleşme, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel tarafından imzalandı.

IRU’nun 75nci yıl dönümü, çeşitli ülkelerde kutlanmaya devam edecek. Türkiye’de gerçekleştirilecek, IRU’nun kuruluşunun 75nci yılı etkinliği, Kasım ayında, TOBB ve UND’nin işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Aynı zaman da, TIR Sistemi’nin 75nci yılı sebebiyle, IRU tarafından özel bir etkinlik düzenlenirken, IRU tarafından yıllık olarak verilen, IRU “Grand Prix d’Honneur” – Onur ödülü, geçtiğimiz kısa zamanda, tüm dünyanın ve ülkemizin şahit olduğu, COVID, savaş ve yaşanan doğal afetlerde, cesaret, azim, kararlılık, profesyonellikleriyle insanların, ekonomilerin, hayatların devam etmesini sağlayan profesyonel otobüs ve eşya taşımacılığı gerçekleştirilen sürücülere verildi.

UND, tüm kahraman sürücüleri bu ödül vesilesi ile kutladı, insanlığa olan katkılarından dolayı şükranlarını sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz