Komatsu, iş makinalarında yeni çağı başlattı

0
385
Komatsu_Lansman_YeniCag
“İş Makinalarının Yeni Çağı” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen lansmanda yeni Komatsu modelleri farklı sektörlerden konukların ve basın mensuplarının beğenisine sunuldu.

Türkiye distribütörlüğünü 1983 yılından bu yana Temsa İş Makinaları’nın sürdürdüğü Komatsu, yeni nesil iş makinalarını ve yenilenen hizmet modellerini gerçekleştirdiği lansmanda tanıttı. 

İş Makinalarının Yeni Çağı” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen lansmanda yeni Komatsu modelleri farklı sektörlerden konukların ve basın mensuplarının beğenisine sunuldu.

Geleceğin şantiyeleri Komatsu ile daha teknolojik daha kazançlı olacak

Lansmanda ilk olarak sahneye çıkan Komatsu Satış Sonrası Hizmetler Bölümü Başkanı Kenichi Sato oldu. Temsa İş Makinaları ile 40 yıl boyunca sürdürdükleri işbirliğinden ve Türkiye pazarında bulunmaktan duydukları büyük mutluluğu dile getiren Sato, yeni dönemin herkes için daha verimli ve rahat bir dönem olmasını umduğunu belirtti. Sato, Komatsu olarak yeni nesil iş makinalarında özellikle motor teknolojisine odaklandıklarını, yakıt tasarrufu ve egzoz emisyonları konusunda büyük gelişmeler kaydettiklerini dile getirdi. Kenichi Sato, geleceğin şantiyelerini akıllı sistemlerin ve akıllı makinaların oluşturacağını belirterek Komatsu’nun bu konuda sunduğu çözümleri Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunmak için heyecanlandığını söyledi.

Kenichi Sato’dan sonra sahneye çıkan Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Türkiye iş makinaları sektöründe bugüne dek yaşanan en büyük dönüşümün öncüsü olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Komatsu_Lansman_YeniCag_KenichiSato
Komatsu Satış Sonrası Hizmetler Bölümü Başkanı Kenichi Sato

İş makinaları sektöründe en uzun distribütörlük

Eşref Zeka konuşmasında “Bu sene sektördeki 40. yılımızı geride bırakıyoruz. Değerli iş ortaklarımız ile omuz omuza ülkemizin birçok bölgesinde, birçok projede 30 bin iş makinası ile yer alarak ülkemizin altyapı gelişimine, ekonomisine katkı sağladık. Önümüzdeki yıllarda, bizleri, sektörümüzü içine alacak değişimin farkındayız. Vizyonunuzu, stratejimizi bu doğrultuda belirliyor, yol haritamızı hazırlıyoruz.” dedi.

Yeni çağda kilit kavram sürdürülebilirlik

İş makinalarının yeni çağında odak kavramın sürdürülebilirlik olacağının altını çizen Eşref Zeka, yeni nesil Komatsu iş makinaları ile bu yeni döneme öncü olarak girdiklerini, yeni modelleriyle ile sürdürebilirliğe önemli katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Eşref Zeka, “Çok daha düşük yakıt tüketimi sunan yeni nesil iş makinalarımız ile hem tasarruf sağlayacağız, hem de daha temiz bir çevre için önemli bir adım atmış olacağız. İş makinası işimizin önemli bir parçası, ancak satış sonrası hizmetler de en az onun kadar önemli. Satış sonrası hizmetlerimizde de ilkleri başararak müşterilerimizin işine değer katmayı sürdüreceğiz” diyerek sözü Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand’a bıraktı.

Komatsu_Lansman_YeniCag_EsrefZeka
Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka

Yeni Nesil Komatsu’lar yakıtta yüzde 20 daha tasarruflu

Burçak Birand konuşmasında özellikle iş makinalarının geleceğine damga vurması beklenen Akıllı Sistemler ve Akıllı Makinalar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Yeni nesil Komatsu iş makinalarının yüzde 20’ye varan yakıt tasarrufu, yüzde 95 oranında azaltılmış emisyonlar ve operatörlere daha fazla konfor sunan özelliklerinden bahseden Birand, yeni nesil Komatsu makinalarının hem iş verenler, hem operatörler hem de çevre için kazanç sunduğunu vurguladı.

İş sahalarının geleceği; akıllı sistemler & akıllı makinalar

Akıllı makina kontrol sistemlerinin yakın gelecekte birçok iş sahasında tercih edileceğini söyleyen Birand, Komatsu’nun bu alanda müşterilerine sunduğu kolaylıkları bir demo çalışması üzerinden gerçek verilerle anlattı.

Sunulan demonun aynı arazi şartlarında 80 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde gerçekleştiğini belirten Burçak Birand; geleneksel iş modelleriyle sürdürülen uygulamalara göre akıllı makinaların ve akıllı sistemlerin zaman bazında yüzde 101 oranında daha verimli, yakıt tüketimi tarafında ise yüzde 74 oranında yakıt tasarruflu gerçekleştiğini belirtti.

Komatsu_Lansman_YeniCag_BurcakBirand
Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand

Yeni nesil makinalarla birlikte 3 yıl/6.000 saat ücretsiz bakımı orijinal parça garantisiyle sağlayacaklarını belirten Birand, sözlerine şu şekilde devam etti: “Yeni çağda değişim sadece makina modellerimiz ve teknolojilerle sınırlı kalmayacak. Sektörde ilkleri başaran Temsa İş Makinaları olarak yepyeni hizmet modellerimizle kazancınız için çalışan sağlam iş ortağınız olmaya devam edeceğiz.“ diyerek satış sonrası hizmetlerde Komatsu müşterilerine sundukları ayrıcalıklı hizmetlerden bahsetti.

Davetlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen lansmanda sunumların ardından gerçekleşen lansman gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Lansman etkinliğinde sahnede yer alan Şevval Sam ise sunduğu performansla katılımcılara renkli bir akşam yaşattı. Konserin ardından ise lansman etkinliği sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz