Parker’dan yeni GVM310 PMAC motoru

0
29
parker
Parker Hannifin; yüksek güçlü, sabit mıknatıslı AC motora sahip (PMAC) Global Vehicle Motor (GVM) serisine yeni bir üye ekledi.

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin; yüksek güçlü, sabit mıknatıslı AC motora sahip (PMAC) Global Vehicle Motor (GVM) serisine yeni bir üye eklediğini açıkladı. GVM310, 310 mm’lik bir şasiye sahip olup kara yolu ve arazi tipi ticari elektrikli araçlar (EV) ve hibrit elektrikli araçlar (HEV) için bir çekiş çözümü sağlıyor. Bunların arasında inşaat araçları, şehir otobüsleri, hafif inşaat ve malzeme-maden araçları bulunuyor.

Parker marka hidrolik pompalarla birlikte kullanıldığında, GVM serisi, müşterilerin daha önce tamamen hidrolik uygulamaların elektrifikasyonuna olanak tanıyan elektro-hidrolik pompa (EHP) çözümlerini gerçekleştirmelerine de yardımcı olabiliyor.

GVM310‘un kullanılması, yüksek verimlilik/düşük enerji tüketimi dâhil olmak üzere çok sayıda fayda sağlayabiliyor ve bu da sıkı şekilde uygulanan enerji mevzuatıyla uyumluluk sağlıyor. GVM serisi, CO2 ayak izini azaltıyor, son derece sessiz ve yüksek güvenilirlik seviyesi sayesinde operatörler için bakım ihtiyacını ve istenmeyen kesintileri azaltıyor. 147-409 kW aralığında değişen pik güç değerleri sunan seçenekler mevcut. Seçeneklerin hepsi, yüksek güç yoğunluğuna ulaşıyor. Bu da genel çözümlerin boyutu ve ağırlığı en aza indirilerek tasarımın müşteriler için kolaylaştırılabileceği anlamına geliyor.

GVM310, yüksek güçlü bir motor olarak kullanılabilmesinin yanı sıra, etkili batarya yönetimi, daha uzun hizmet ömrü ve indüksiyon teknolojilerine kıyasla yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlayan bir jeneratör olarak da kullanılabiliyor. Yüksek hızlı uygulamalar için düşük akışlı modeller veya düşük hızlı uygulamalar için yüksek akışlı türevler olarak kullanılabilirlik, çok yönlülüğü artırıyor.

GVM serisi, performansı ve güvenilirliği artıran çok çeşitli teknik özellikler içeriyor. Bunlar arasında; kayıpları azaltmak için yeni ve daha ince bir laminasyon tasarımı, patentli bir soğutma sistemi ve temiz, yağsız bir tasarım sayılabilir.

GVM310’un 310 mm’lik şasi boyutu, 142 mm ve 210 mm yığın uzunluklarına sahip mevcut birimleri tamamlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here