François Hollande, Annonay’deki Iveco Bus fabrikasını ziyaret etti

0
1404

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Annonay’deki Iveco Bus fabrikasını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı fabrikada Iveco Marka Başkanı ve CNH Industrial Group Yürütme Kurulu Üyesi Pierre Lahutte tarafından karşılandı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, CNH Industrial N.V.’nin bir markası olan Iveco Bus’ın Fransa Annonay’deki kentiçi ve seyahat otobüsü fabrikasını ziyaret ederek fabrikanın kentiçi ve seyahat otobüsü üretimindeki yetkinliğini yakından inceledi ve Dünya Sınıfı Üretim programının ilkeleri ve uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Annonay fabrikasında biri kentiçi diğeri de seyahat otobüsleri olmak üzere iki üretim hattı bulunuyor. Seyahat otobüsü üretim hattında özellikle “2016 Yılının Otobüsü” seçilen Magelys üretiliyor. Kentiçi otobüs üretim hattında ise Urbanway ve Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG), biyometan ve hibrit tahrikli sürümleri de bulunan Crealis serilerinin üretimi gerçekleştiriliyor. Fabrikada üretilen otobüslerin yüzde 50’sinden fazlasının seçenek yakıtla çalışan sürümler olması Iveco Bus’ı bu alanda öncü konuma getiriyor. Toplu taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan geniş ürün yelpazesi sayesinde Iveco Bus, Fransa’da birinci, Avrupa’da ise ikinci marka konumunda bulunuyor.

Ziyareti sırasında bu önemli sanayi etkinliğine olan bağlılıkları için fabrika çalışanlarına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Hollande, uyguladıkları politikaların bu sektörün ihracatta elde ettiği başarıya destek olduğunu vurguladı. Şu anda Azerbaycan’ın Bakü kentinde 151 adet doğal gazlı Crealis ve Kazakistan’ın Astana kentinde ise 350 adet Urbanway kentiçi otobüs kullanılıyor. Bu otobüslerin hepsi Annonay fabrikasında üretilmiş otobüsler.

Cumhurbaşkanı Hollande’a ziyareti için teşekkür eden Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte, kentiçi otobüslerde seçenek yakıtlara olan kayışa dikkat çekti. Marka, 2016 yılında, Euro 6 motorlu dizel sürümlere göre daha fazla sayıda (üretimin yüzde 55’i) düşük yayımlı motora (CNG, biyometan ve hibrit-elektrik) sahip kentiçi otobüs üretti. Annonay fabrikasına 2013 yılında verilen “Origine France Garantie” sertifikasına vurgu yapan Pierre Lahutte, üretilen ürünlerin en az yüzde 50’sinin Fransız kökenli olduğunu kanıtlayan bu sertifikanın Astana ve Bakü gibi büyük kontratları imzalarken ticari alacak sigortasında büyük kolaylıklar sağladığını ifade etti.

Fransa’da 250’den fazla yerel tedarikçiyle çalışan Iveco Bus, Annonay fabrikasında 37 farklı uzmanlık alanında bin 300 kişi istihdam ediyor.

Cumhurbaşkanı Hollande, ziyaretin sonunda Iveco Bus fabrikasına “Elysée Madalyası” verdi. Bu ziyaret, 1961’de General De Gaulle’ün ziyaretinin ardından bir Fransa Cumhurbaşkanı’nın Annonay kentine yaptığı ilk ziyaret oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz