ContiPressureCheck ile zamandan ve maliyetten tasarruf

0
621
Nesa Lastik’in sahibi Cumhur Şanlı

Lojistik, nakliye ve inşaat gibi sektörlerin en büyük giderlerinden birini lastik kayıpları oluşturuyor. Continental’in lastik basıncı izleme sistemi ContiPressureCheck beklenmeyen lastik kayıplarını önleyerek, filolara zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor.

Lojistik, nakliye ve inşaat gibi sektörlerde işletmeler için hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamak, günümüzde daha da önem kazanıyor.  Continental’in lastik basıncı izleme sistemi ContiPressureCheck, filoların en büyük gider kalemlerinden olan lastik kaybını önleyerek, genel işletim maliyetini düşürmelerine yardımcı oluyor. ContiPressureCheck, lastiğe monte edilen duyargalar aracılığıyla lastik basınç ve sıcaklığını anlık olarak bildiriyor ve lastik takibini anlık olarak mümkün kılıyor. Sistem ayrıca istenmeyen bir durum olduğunda lastiğe erken müdahale edilmesine olanak tanıyor. Böylece hem sürücü hem de araç güvenliği sağlanmış oluyor.

ContiPressureCheck, lastiğe monte edilen duyargalar aracılığıyla lastik basınç ve sıcaklığını anlık olarak bildiriyor ve lastik takibini anlık olarak mümkün kılıyor.

İki yıldır hiç lastik kaybı yaşamadık

30 kişilik ekibi ve 11 araçlık lojistik parkıyla Mersin’den Türkiye’nin dört bir yanına lojistik hizmeti veren Nesa Lastik, beklenmeyen lastik kayıplarını önlemek için Continental ContiPressureCheck kullanıyor. 4 aracına taktırdığı ContiPressureCheck ile zamandan ve maliyetten tasarruf ettiğini kaydeden Nesa Lastik’in sahibi Cumhur Şanlı, lojistik sektörünün en büyük gideri olan lastik kayıplarından bu sistemle kurtulduklarını vurgulayarak şurları söyledi: “İki yıldır kullandığımız araçlarda bugüne kadar hiçbir lastik kaybımız olmadı. Lastiklerde hava kaybı olursa veya lastik aşırı ısınırsa, sistem şoförü anında haberdar ediyor. Şoför de hızla aksiyon alıp mevcut durumu iyileştiriyor. Bu sayede lastiğin aşınması ve patlaması önlenmiş oluyor. Araçlarımız yurdun dört bir tarafında çalışıyor. ContiPressureCheck ile performansımız yükseldi, maliyetlerimiz düştü, duruş sürelerimiz de azalmış oldu.”

ContiPressureCheck ile iş takibi kolaylaşıyor

ContiPressureCheck, lastiğin içine monte edilen ve lastik değiştiğinde de yeni lastiğe kolayca takılabilen bir sistem. Pil ömrü 6 yıl veya yaklaşık olarak 600 bin km olan duyargalarla çalışan ContiPressureCheck, tüm  araçlara uyumlu halde sunuluyor. İşletme maliyetlerinin azalmasına yardımcı olan sistem, hem yakıt verimliliğini artırıyor hem de lastik kaynaklı yolda kalma riskini ortadan kaldırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here