DHL Express’e ikinci kez “En iyi işyeri” ödülü

7
601

 
DHL Express art arda ikinci kez dünya çapında çalışılacak en iyi 25 çok uluslu şirket arasında yer aldı. Geçen yıla göre iki basamak yükselerek en iyi işyerleri arasında 6’ncı sıraya çıkan DHL Express’teki çalışan memnuniyetinin ana itici gücünü şirketteki takdir kültürü oluşturuyor.

Lojistik ve ekspres taşımacılıkta hizmet veren DHL Express, Great Place to Work ve Fortune dergisi tarafından hazırlanan 2018 işveren sıralamasında dünya çapında çalışılacak en iyi 6’ncı işyeri seçildi.

Küresel çalışan analitiği ve danışmanlık şirketi Great Place to Work, her yıl sertifika programı ile çalışanların iş deneyimini değerlendiriyor. Bu yıl tüm dünyadan 12 milyon çalışanı temsilen 7 binden fazla kuruluşun katıldığı araştırma sonucunda dünyanın en iyi 25 işyeri içinde yer aldı. Güven unsuru etrafında şekillenen değerlendirme kriterleri, çalışanların yönetim, diğer çalışanlar ve yaptıkları işle ilişkilerini analiz ediyor.

DHL Express CEO’su Ken Allen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “DHL Express olarak, iş stratejimizin temelinde motive çalışanlarımız yer alıyor. Çalışan motivasyonunun müşteri memnuniyeti ve sadakatini, bunun da ticari başarıyı getireceğine inanıyoruz. En büyük varlığımız, 100 bini aşkın çalışanımız. İşte bu yüzden, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımın sürdürülebilir bir etki yaptığını görmek muazzam bir duygu.” dedi.

DHL CEO’SU Ken Allen

DHL Express Global ve Avrupa İK Başkan Yardımcısı Regine Buettner de, “İK stratejimiz, çalışanlarımızın geçirdiği yolculuğun tamamını bütüncül bir bakışla ele alıyor. Organizasyonumuzu müşteriye öncelik veren bir düşünce yapısıyla şekillendirirken, çalışanlarımızın her gün işyerindeki en iyi günlerini yaşamalarını sağladığımızdan emin oluyoruz. Tüm eylem ve kararlarımızı ‘Saygı & Sonuçlar’ ilkesinin ışığında gerçekleştiriyoruz. Bu ilke bir yandan güvenilir bir çalışma ortamı yaratırken diğer yandan yüksek performans yaklaşımını da sürdürebilmemiz anlamına geliyor. Bağlılık ve takdir kültürü kendiliğinden oluşmaz buna uygun bir tasarımdan doğar. Her ne kadar İK’nın stratejik, kolaylaştırıcı ve danışmanlık sağlayan bir rolü olsa da liderlerimizin de bu kültürü aktif olarak şekillendirmesi ve çalışanlarımızın günlük işlerini yaparken bu kültürle yaşaması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Great Place to Work CEO’su Michael Bush ise, “Dünyanın en iyi işyerlerini tebrik ediyoruz. Bir şirketin dünya çapında birçok ülkedeki çalışanları için yüksek güven kültürü inşa etmesi büyük bir zorluk. Bu zorluğun üstesinden gelmeyi bilen cesur liderlere sahip bu kuruluşlar, dünyanın dört bir yanındaki şirketlere herkesin çalışabileceği harika bir işyeri yaratmanın mümkün ve arzulanır bir şey olduğunu gösteren öncüler.” dedi.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here