Mercedes-Benz Pop-Up Store, Kristal Elma Festivali’nden iki ödülle döndü

1
675

Publicis One ajanslarından DataWise ekibi, Skysection ve Adswizz işbirliği ile Mercedes-Benz Türk, farklı yerlerde kurduğu Pop-Up Store’un yakınındaki potansiyel müşterilerini bilgilendirmek, mağazaya davet etmek, test sürüşü ve farklı etkinlikler ile ilgili hedef kitlesine mesajını duyurmak için hedefli dinamik radyo kullanımı ile bir ilke imza attı. Mercedes-Benz’in yaz aylarında sürdürdüğü Pop-Up Store etkinliklerindeki Programatik Audio projesi Kristal Elma Festivali’nin Dijital Medya Kullanımı/En Yenilikçi Teknoloji ve Veriden Beslenen Yaratıcılık/Verinin Kullanımı kategorilerinden ödüller aldı.

Mercedes-Benz Türk farklı noktalarda kurduğu Pop-Up Store’un yakınındaki potansiyel müşterilerini bilgilendirmek, mağazaya davet etmek, test sürüşü ve farklı etkinlikler ile ilgili hedef kitlesine mesajını duyurmak için hedefli dinamik radyo kullanımı ile bir ilke imza attı. Yaz aylarında sürdürülen Pop-Up Store etkinliklerindeki Programatik Audio projesi Kristal Elma Festivali’nden iki ödülle döndü.

Temmuz ve ağustos aylarında Ege Sahilleri’ni dolaşan Mercedes-Benz Pop-Up Store için belli kilometre aralıkları (5-10-15-20 km) belirlenerek dinleyicilere, bulundukları uzaklığa göre kişiselleştirilmiş spotlar hazırlandı. Mercedes-Benz Pop-Up Store noktalarının en fazla 20, en kısa 5 kilometre çapında bulunan dinleyiciler, mesajda Pop-Up Store’a ne kadar uzaklıkta olduğu bilgisini dinamik olarak duyarken, aynı zamanda mesajın arka planındaki müzik de, dinleyicilerin dinlediği müziğe göre dinamik olarak değişti. Bununla beraber reklamın kendisini de ekranda gören dinleyiciler, yer ve müzik türüne göre kişiselleştirilmiş bu spotlarla, Mercedes-Benz Pop-Up Store’lara yönlendirildi.

Türkiye’de yer ve müzik türüne göre kişiselleştirilmiş bu spotlar ilk defa hedefli dinamik radyo spotu olarak kullanıldı. Mercedes-Benz’in Pop-Up Store Programatik Audio projesi, Kristal Elma Festivali’nde “Dijital Medya Kullanımı/En Yenilikçi Teknoloji” dalında Gümüş Elma alırken, “Veriden Beslenen Yaratıcılık/Verinin Kullanımı” dalındaysa Bronz Elma’nın sahibi oldu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here