Haydarpaşa Limanı’nda kaçak göçmen kontrollerine başlandı

0
50
haydarpasa-limaninda-kacak-gocmen-kontrollerine-baslandi
Cenk Ro-Ro, Ukrayna’da ihracat yüklü TIR’ların içinde tespit edilen çok sayıda kaçak göçmen vakası üzerine, UND ile işbirliği içinde harekete geçti.

Türkiye, Haydarpaşa Limanı ve Ukrayna, Chornomorsk arasında düzenli Ro-Ro seferleri gerçekleştirerek, başta Ukrayna ve Rusya olmak üzere ihracat seferlerinin yerine ulaşmasını sağlayan Cenk Ro-Ro, Ukrayna’da ihracat yüklü TIR’ların içinde tespit edilen çok sayıda kaçak göçmen vakası üzerine, UND ile işbirliği içinde harekete geçti.

Erenköy Gümrüğü’nde araçların içine girdiği tespit edilen göçmenlerin, Türkiye ihracatına ve tedarik zincirine zarar vermemesi için Cenk Ro-Ro, Haydarpaşa Limanı’nda karbondioksit ölçüm cihazı başta olmak üzere, çeşitli önleyici sistemlerle tüm araçların kontrollerine başladı.

UND, Türkiye ihracatının kesintisiz devamı için güvenlik önlemleriyle en kısa sürede aksiyon alan Cenk Ro-Ro şirketine sektör adına şükranlarını sundu.

Türkiye’nin ihracatını ve uluslararası karayolu taşımacılığını tehdit eden bu durumu önlemek için UND, resmi ve özel kuruluşlar nezdinde girişimlerini ve işbirliklerini devam ettiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here