100 bininci BharatBenz kamyon yola çıktı

0
901
Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV), 2012’den bu yana Hindistan’da 100 binden fazla orta ve ağır hizmet BharatBenz kamyon sattı.

Daimler’in Hindistan’daki ticari taşıtlar şirketi Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV), 2020’nin ilk çeyreğinde önemli bir kilometre taşına ulaştı. 2012’de üretimin başlamasından bu yana geçen sekiz yılda şirket, Hindistan’da 100 binden fazla orta ve ağır hizmet BharatBenz kamyon sattı. Bu dünyanın en zorlu ticari taşıt pazarlarının birinde önemli bir ivmeye işaret ediyor.

Diğer yandan Daimler Otobüsleri, 2015 yılında operasyonlara başlamasından bu yana Hindistan’da 4 bin 500’den fazla BharatBenz otobüs satışı gerçekleştirdi. DICV, kısa bir süre önce ihracatta da önemli bir kilometre taşını kutladı. 2012’den bu yana DICV, dünya çapında 50’den fazla ülkeye BharatBenz, Mercedes-Benz, Freightliner ve FUSO markaları altında 30 binden fazla araç ihraç etti. Bunların haricinde şirket, 2014’ten bu yana Daimler Kamyonları‘nın üretim ağındaki diğer fabrikalara 130 milyon parça ihraç etti.

Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV)

DCIV, Hindistan’da ve Hindistan için çok çeşitli müşteri uygulamalarına uyarlanmış 9 tondan 55 tona kadar BharatBenz kamyonlar üretiyor ve satıyor. Yerel otobüs endüstrisi için DICV, Mercedes-Benz seyahat otobüslerinin yanı sıra BharatBenz okul, turizm ve personel otobüsleri ve otobüs şasileri sunuyor. BharatBenz’in 235’ten fazla noktadan oluşan pan Hindistan satış ve servis ağı sürekli olarak genişliyor. DICV’nin son derece modern üretim tesisi Chennai yakınlarındaki Oragadam’da yer alıyor ve 160 hektarlık alanda son derece modern bir test pistinin yanı sıra şirketin yönetim merkezine, Ar-Ge ve eğitim operasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. DICV, tek bir küresel kalite standardıyla Daimler Kamyonları markaları FUSO, Mercedes-Benz ve Freightliner için de üretim yapıyor. Ürünler ve parçalar; Afrika, Asya, Latin Amerika ve Ortadoğu’daki 50’den fazla pazara ihraç ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz