İndirim döneminde 7 milyar TL ticaret hacmi öngörülüyor

0
348
sertrans_ekip_foto
Geçtiğimiz yıl 3 bin kişilik bir kadroyla indirim dönemi sürecini yöneten Sertrans Logistics’te bu yılki sayının 4 bine çıkması bekleniyor.

Salgının etkisiyle hızlı büyüme trendini yakalayan e-ticaret sektörü, 2022 yılında da yükselişini sürdürüyor. Bu büyüme beraberinde lojistik sektörü gibi sektörlerin de hacmini genişletiyor.

Sertrans Logistics olarak kasım-aralık aylarında gerçekleşen indirim döneminde 7 milyar TL ticaret hacmi öngördüklerini dile getiren Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Keleş, “Büyük indirim dönemleri gibi taleplerin en üst seviyelere ulaştığı dönemlerde kapasite ve kabiliyetleriniz çok daha fazla ön plana çıkıyor. Zira bu dönemde oldukça esnek bir iş yapış tarzına sahip olunması gerekiyor. Gerek depolama kapasiteniz gerekse insan kaynağı altyapınız ani dalgalanmalara cevap verebilecek yetkinlikte olmalı. Bu esneklik bizim en kuvvetli ve tecrübeli olduğumuz alan. Şirket olarak bir diğer önemli avantajımız ise 34 yılık taşımacılık deneyimi ile 10 yılı aşkın e-ticaret lojistiği deneyiminin bir arada olması. Zira bu deneyimimiz sayesinde müşterilerimizin tüm lojistik ihtiyaçlarını tek çatı altında çözebilme imkânına sahibiz. Bu da e-ticaretin en temel beklentileri olan hız ve verimlilik noktasında bize ve tabii ki müşterilerimize önemli avantajlar kazandırıyor” dedi.

batuhan-keles
Tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası markaların çözüm ortağı olan Sertrans Logistics’in Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Keleş, indirim dönemi olan kasım-aralık aylarında 12 milyon adet ürün çıkışıyla yaklaşık 7 milyar TL’lik bir ticaret hacmi öngördüklerini belirtti.

Hedefimiz 12 milyon adet ürün çıkışı yapmak

Şirketlerin yıl içinde yapılan toplam e-ticaret cirosunun yaklaşık dörtte birini kasım-aralık döneminde yaptıklarını söyleyen Keleş, “2022 yılı özelinde ülkemizdeki e-ticaret cirosunun 500 milyar TL’ye yaklaşmasını öngörüyoruz. Bu yıl sektör genelinde bir önceki yıla göre yüzde 40’a yakın bir büyüme yaşanması kuvvetle muhtemel. E-ticaret pazarının yılı 4.7 milyarın üzerinde bir sipariş adediyle kapatacağını düşünüyoruz. Konuya kasım-aralık özelinde bakıldığında ise e-ticaretin genelinde 1.4 milyar adet ürün ve 150 milyar TL’ye yakın bir cironun döneceğini öngörüyoruz. Sertrans özelinde geçtiğimiz yıl kasım-aralık dönemini 10 milyona yakın sipariş adediyle kapatmıştık. Bu yıl hedefimiz 12 milyon adedin üzerine çıkmak. Bu anlamda Sertrans depolarında bu yılki kış indirim döneminde yaklaşık 7 milyar TL’lik bir cironun dönmesi yüksek ihtimaldir. Geçtiğimiz yıl bu dönemde depolarımızda çalışan insan kaynağı sayısı yaklaşık 3 bindi. Bu yıl bu sayının 4000’e ulaşacağını öngörüyoruz. Tabii bu sayı ihtiyaca göre anlık olarak daha yukarı seviyelere çıkartılabilir” ifadelerini kullandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz