Sesli uyarı sistemi VOICE’a TESİD’den yenilikçilik ödülü

0
47
isuzu_Voice
Anadolu Isuzu, bu yıl 19’uncusu düzenlenen TESİD “Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri”nde ticari araçlarda bir ilk olan sesli uyarı sistemi “VOICE” ile jüri özel ödülünün sahibi oldu.

Anadolu Isuzu sesli uyarı sistemi “VOICE” uygulaması ile Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından ödüle layık görüldü. Anadolu Isuzu, TESİD’in bu yıl 19’uncusunu düzenlediği “Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri”nde büyük firma kategorisinde jüri özel ödülünün sahibi oldu. 

Sesli uyarı sistemi VOICE (Vehicle Of Integrated Communication Environment), emniyet ve konforu artırma hedefiyle araçlara eklenen yeniliklerin gösterge ekranında fazla yer kaplaması nedeniyle sürücünün dikkatinin dağıldığı fikrinden doğdu. VOICE ile araçta görsel olarak çıkan uyarılar sesli olarak sürücüye bildiriliyor. Bu şekilde sürücünün gözünü yoldan ayırmasına gerek kalmadan araç ve aracın o andaki durumu hakkında bilgi veriliyor. Ticari araçlarda bir ilk olan sistem ile araçtaki uyarı ve öneriler sürücüye farklı dillerde sesli olarak aktarılabiliyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here