Daimler Truck, satışları önemli ölçüde artırır ve 2021 mali hedeflerine ulaşırken, FUSO önemli uluslararası pazarlarda en büyük payı elde etti

0
699
fuso-NZ_Truck_Lineup
Yeni Zelanda'da FUSO yelpazesi
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, çoğunluk hissedarı Daimler Truck Holding AG‘nin 2021 mali yılında en önemli ticari araç satış pazarlarında genel ekonomik toparlanmadan yararlandığını ve grup satışlarını önemli ölçüde artırdığını duyurdu. 455.400 adet ile, 2021 yılında dünya çapında bir önceki yıla göre (378.300 adet) yüzde 20 daha fazla kamyon ve otobüs satıldı. FUSO markasını içeren Truck Asia sınıfı, küresel satışlarda bir önceki yılın yüzde 30,1 üzerinde çıktı. Bu olumlu gelişmelerin ortasında FUSO, önemli uluslararası pazarlarda en yüksek payı elde etmeyi başardı.

FUSO’nun hacim olarak en büyük denizaşırı pazarı olan Endonezya’da, FUSO satışları, talepteki canlanma nedeniyle bir önceki yıla göre yüzde 43 arttı. MFTBC, bu trendden yararlanmayı başardı ve yerel ticari araç pazarında yüzde 46,7’lik pay ile 1 numara konumunu korudu. Hafif hizmet sınıfında sürekli olarak güçlü bir performans bu başarıyı destekledi.

Zorlu bir ortama rağmen diğer Asya pazarlarında da olumlu satış trendleri görüldü. Singapur’da FUSO, ticari araç satışlarının yüzde 20’sini elde etti ve FUSO‘nun uzun bir pazar önderliği geçmişine sahip olduğu Tayvan’da marka, 2020 sonuçlarının üzerine çıkarak yüzde 33,6’lık bir pay elde etmeyi başardı.

Avrupa’da FUSO, satış hacminde 10 yılın en yüksek seviyesini kaydetti ve bir kez daha hafif ticari kamyon sınıfında yüzde 37,1 ile en yüksek pazar payını elde etti. Pandemi kısıtlamalarının ortasında son kilometre teslimat çözümlerine yönelik devam eden talep, Canter satışlarını destekledi. Geliştirilmiş tasarım ve güvenlik özelliklerine sahip yeni Canter, bu tür müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için 2021’de başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü.

FUSO ayrıca, canlanan talebin, büyüyen bayi ağının ve son yıllarda yeni modellerin eklenmesinin yüzde 19,7’lik bir pazar payına katkıda bulunduğu Yeni Zelanda’da ilk sırayı aldı. Mitsubishi Fuso, müşteri ihtiyaçlarına yanıt olarak, yerel ürün serisindeki tüm sınıflarda gelişmiş güvenlik özellikleri sunarken, aynı zamanda öncü tamamen elektrikli eCanter kamyonunu piyasaya sürdü. 2021 satış sonuçları, 2016 yılında MFTBC ile ortaklığına başlayan distribütör Fuso New Zealand Ltd için yeni bir rekor oldu.

Önceki yıl seviyelerinin yüzde 54 üzerindeki Aralık rakamları ile 2021’in son aylarındaki sipariş alımı olumlu gelişti. MFTBC, bu trendin, sektör genelindeki olumsuz rüzgarlara rağmen, 2022 yılında daha fazla başarıya yardımcı olacağından emin. Değer zinciri genelindeki karbon nötrlük girişimleri ve müşterilerin elinde 4,5 milyon km’lik bir mesafe kat eden eCanter’in devam eden satışları, MFTBC‘yi sürdürülebilirlik dönüşümünün ön saflarında tutuyor. Pek çok denizaşırı pazara yönelik ek ürün sunumlarının yanı sıra yeni eMobilite gelişmeleriyle birlikte MFTBC, “dünyayı hareket ettiren herkesi” desteklemek için endüstri önderi ticari araçlar sağlamaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here