IDV, İnsansız Kara Aracı bölümünün çoğunluk hissedarı olmak için HORIBA MIRA ile ortak oldu

0
1568
MIRA_Uncrewed_Ground_Vehicle_UGV
IDV, HORIBA MIRA'nın İnsansız Kara Aracı (UGV) bölümü olan MIRA UGV'nin kontrol hissesini satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Iveco Group N.V.’nin (MI: IVG) savunma ve sivil savunma ekipmanlarında uzmanlaşmış markası IDV, merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan küresel bir otomotiv mühendisliği, araştırma ve test hizmetleri sağlayıcısı olan HORIBA MIRA‘nın İnsansız Kara Aracı (UGV) bölümü olan MIRA UGV‘nin kontrol hissesini satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşma, IDV‘nin savunma araçları üretimindeki uzmanlığını, teknolojik bilgi birikimini ve küresel üretim yeteneklerini HORIBA MIRA‘nın son teknoloji İnsansız Kara Aracı çözümlerinde sektör lideri bir şirket olarak konumunu bir araya getiriyor. Çok çeşitli arazi platformlarında sistem entegrasyon yeterlilikleri sayesinde IDV, HORIBA MIRA’nın uzaktan kumanda, uzaktan kumandalı ve otonom araç teknolojisinde edindiği öncü deneyimden yararlanacak.

Bu operasyon, Iveco Group‘un uzun vadeli stratejik hedeflerine ulaşmasında daha fazla destek sağlayacak. Ayrıca, bu hamle ile IDV, savunma sektörünün gelişen ihtiyaçlarını karşılayan en gelişmiş otomotiv ve koruma çözümlerini sunmak için sürekli olarak teknolojik mükemmellik ve inovasyona odaklandığını teyit ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz