Hyundai Motor, IONITY’ye yatırım yaptı

0
1376
HMG-IONITY-Signing
Hyundai Motor Company, Kia Motors Corporation ile birlikte küresel otomobil üreticileri tarafından oluşturulan bir ortak girişim olan IONITY’ye yatırımını açıkladı.

Hyundai Motor Company, Kia Motors Corporation ile birlikte küresel otomobil üreticileri tarafından oluşturulan bir ortak girişim olan IONITY’ye yatırımını açıkladı. Hyundai Motor Group bünyesindeki otomotiv şirketleri Hyundai ve Kia, anlaşma kapsamında müşterileri için hayatı kolaylaştıran ek faydalarla elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısının daha da artırılmasında anahtar rol oynayacaklar.

Bu ağa katılma kararı Hyundai ve Kia için Avrupa’daki müşterilerine daha fazla fayda sağlayacak. 2021’den itibaren Hyundai ve Kia’nın elektrikli araçları, IONITY’nin 350 kilowatt’lık azami şarj gücüne uyum sağlamak için 800 volt şarj sistemleriyle donatılacak. Müşteriler, şarj sürelerini farkedilir şekilde kısaltmak ve uzun mesafeli yolculukları daha rahat hale getirmek için IONITY’nin dijital ödeme seçeneğine sahip yüksek güçlü şarj noktalarını kullanabilecekler.

IONITY; BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company ve Porsche AG ile Volkswagen Group arasında 2017 yılında kurulan bir ortak girişim. Ortak girişimin şu anda Avrupa’da yaklaşık 140 adet şarj noktası bulunuyor ve 50 adedinin inşası sürüyor. IONITY teknolojisi, 350 kilowatt’a kadar şarj kapasitesi ile tanımlanıyor ve elektrikli araçlar için mümkün olan en fazla uyumluluk için CCS Combo evrensel şarj standardını kullanıyor.

IONITY, 2020 yılına kadar ağını 400 hızlı şarj istasyonuna çıkararak önemli Avrupa otoyollarında her 120 km’de en az bir adet şarj noktasına sahip olmayı hedefliyor. Avrupa dağıtımı ve marka bağımsız yaklaşımı, hem güncel hem de gelecekteki elektrikli araç kullanıcıları için elektrikli araçların imajını ve ulaşılabilirliğini önemli oranda yükseltiyor.

ionity_iaa_2019_01
IONITY, 2020 yılına kadar ağını 400 hızlı şarj istasyonuna çıkararak önemli Avrupa otoyollarında her 120 km’de en az bir adet şarj noktasına sahip olmayı hedefliyor.

Hyundai Motor Group Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Üretim Bölümü Başkanı Thomas Schemera, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu ortak girişime katılımımız Group’un geleceğin elektromobilitesine bağlılığının yeniden teyididir. IONITY ile çalışmamızın, müşterilerimiz için şarjın yakıt dolumundan daha kusursuz ve kolay olacağı yeni bir yüksek güçlü şarj deneyimi çağı açacağına inancım tam.”

Yoğun Ar-Ge çalışmaları ve endüstri önderleriyle birçok ortaklıkla Hyundai Motor Group, elektrikli araçlar ve seçenek tahrikte önder olarak konumunu devamlı olarak güçlendiriyor. Mayıs ayında Group, yüksek performanslı elektrikli araçlar geliştirmek için Hırvat Rimac Automobili ile ortaklığını açıklamıştı. IONITY’ye yapılan yatırım, 2025 yılı itibariyle 44 adet çevreci modelle düşük karbonlu toplumda bir oyun değiştirici olmak isteyen Group’un kesintisiz çabalarının altını çiziyor.

IONITY CEO’su Michael Hajesch ise şu açıklamayı yaptı: “Hyundai Motor Group, elektromobiliteye tam stratejik adanmışlığı ile önemli bir uluslararası deneyim ve bilgi birikimi getiriyor. IONITY’ye yeni yatırımcıların katılımı, genç şirketimizin çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını gösteren açık bir güven işareti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here