Hüner ve HNR Lojistik’e 60 adet Scania

1
4031

Scania, Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Hüner Lojistik ve HNR Lojistik’e 60 adetlik R 450 çekici teslimatı yaptı.

Hüner Lojistik tesislerinde gerçekleşen teslimat törenine Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, Scania Satış Müdürü Tunç Gömeçli, Scania Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bayazıt Canbulat, Scania Gebze Servis Müdürü Gökhan Altun ve Scania Bölge Müdürü Ziya Yücel Çolak ile Hüner Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner, Hüner Lojistik Genel Müdürü Özkan Hüner, HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Arda Hüner ve HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Hüner katıldı.

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Hüner Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner, “İlk Scania araçlarımızı 2015 yılında 120 adet ile yaptık. Doğuş Otomotiv ve Scania bizim için çok büyük bir kazanım oldu. Sadece satın alma işlemlerindeki kolaylıklar değil, sonrasında da tüm ekip ile güzel diyaloglarımız oldu. Bu deneyimleri yaşadıktan sonra filomuzu büyütürken başka bir marka ile devam etmek düşünülemezdi. Yeni araçlarımızı Hüner’in tecrübesi ve isminden doğan firmamız HNR Lojistik’in filosunda kullanacağız.” dedi.

HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkası Arda Hüner ise amaçlarının tek markalı filo kurmak olduğunu belirterek, “Servis ve bakım hizmetlerinde tek noktadan hareket etmek istiyoruz. Bu yüzden hedefimiz tek markalı filo oluşturmak. Ek olarak satın alma süreçlerinde Scania Finans’ın sağladığı avantajlar olumlu karar vermemizde çok etkili oldu.” açıklamasında bulundu.

Hüner Lojistik Genel Müdürü Özkan Hüner Scania’nın avantajlarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Scania’nın sağlamış olduğu akıllı filo yönetimi sayesinde araçlarımızın performanslarını takip ettik ve eğitim ihtiyacı olan sürücülerimizi belirledik. Kendi sahamızda gerçekleştirilen verimli sürüş eğitimleri sayesinde operasyonel verimliliğimizi artırırken yüzde 10’a varan yakıt ekonomisi sağlamış olduk.

HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Hüner ise Hüner ve HNR Lojistik olarak filolarında bine yakın araç olduğunu belirterek, “Hollanda, Almanya, İtalya ve Belçika gibi Orta Avrupa ülkelerine otomotiv yan sanayi ürünleri, tekstil, alüminyum, makine ve makine parçaları nakliyesi gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin yurtdışından aldığı ürünlerinin yurtiçindeki noktalarına kadar iç dağıtımını yapıyoruz. Bugün teslim aldığımız yeni araçlarımız ile operasyon ağımızı genişletmek istiyoruz.” dedi.

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin ise “Bu pazar koşullarında markamıza duyduğu güvenle bu yatırımı yaptığı için başta İbrahim Hüner olmak üzere tüm Hüner Lojistik ve HNR Lojistik ailesine teşekkür ediyorum. Hüner Lojistik ile başlattığımız bu güzel iş ortaklığımız, karşılıklı güven ile büyüyerek devam edecek.” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz