Hödlmayr, lojistikte yenilikçi kavramlarla fark yaratmaya devam ediyor

2
1583

Hödlmayr Grubu yeni aldığı siparişiyle Türkiye’deki gücünün altını çiziyor. Schwertberg Avusturya’da bulunan Hödlmayr High & Heavy GmbH ile Ümraniye merkezli Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. iştirakleri Avrupa’nın en büyük kamyon üreticilerinden biri ile anlaştı. Otomobil uzmanları, nisan ayı itibariyle Türkiye’ye gönderilecek bin 500 adet kamyonun işlemleri ve nakliyesinden sorumlu olacak.

Hödlmayr çalışanları, Zwolle – Koper Limanı -Efesan Türkiye adıyla müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş rotalarını hazırladı.

Hödlmayr High & Heavy Gmbh Genel Müdürü Michael Wöckinger, şirketi başarıya ulaştıran nedenleri şu şekilde özetledi: ‘‘Tüm işlemleri tek elden halledebiliyor oluşumuz ve Zwolle’den Adriyatik’teki yükleme limanına olan nakliyenin ortadan kalkması bizi avantajlı kılıyor. Aynı zamanda müşteriyle başka ülkelerde uzun yıllara dayanan başarılı işbirliğimiz ve Türkiye’deki Hödlmayr iştirakinin kamyonların ithalatçısı ve alıcısı konumundaki Doğuş Otomotiv ile olan işbirliği de kesinlikle yardımcı oldu.

Katma değer ‘‘ Truck-on-Truck-İlkesi‘‘

Wöckinger, katma değer ilkesi ile ilgili olarak ‘‘Araçlar sıfır kilometreyle alıcıya ulaşıyor. Bu, müşteri için büyük bir katma değerdir. Siparişin ölçeği itibariyle öngörülen adetler düşünüldüğünde, bu sistemle belirgin ölçüde daha hızlı hareket ediyoruz. Hasar riskinin en aza indirilmesi ve karbondioksitin azalmış olmasından bahsetmiyorum bile.“ dedi.

Yeni sipariş ile ilgili sevincini dile getiren Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. Genel Müdürü Hande Çarıkcı ise şöyle konuştu: ‘‘Ticari taşıtların truck-on-truck temelinde dağıtılması Hödlmayr Türkiye’de yıllardır standarttır. Burada farklı olan, yüksek sayıda aracın sıfır kilometre olarak getirilmesi ve müşteriye teslim edilmesidir. Talep şüphesiz mevcuttur. Böylelikle haftalık 50 adet kamyon müşterinin Zwolle’deki fabrikasından Boğaz kıyılarına ulaşmaktadır. Yerleşkemiz çok iyi gelişiyor, devamlı büyüyoruz. Bu durumu özellikle şu üç güçlü yanımıza bağlıyoruz: uluslararası ağ yapımız, yüksek kalite standartlarımız ve yüzde 100 müşteri odaklı yaklaşımımız.

Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. Genel Müdürü Hande Çarıkcı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz