Hamburg Polisi, Allison şanzıman donanımlı özel zırhlı araçlar kullanıyor

0
1238

Temmuz ayında Avrupa çapında gerçekleştirilen bir ihalede rakiplerine üstün gelen Avusturyalı Achleitner tarafından üretilen High Mobility Vehicle (HMV) Survivor I, Almanya’da sınıfındaki ilk Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araç oldu.

Hamburg Şehir Polisi Filo Yöneticisi Thorsten Krumm, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Şu ana kadar, Survivor I’den çok memnunuz. Allison tam otomatik şanzıman sayesinde araç, son derece kolay bir şekilde manevra yapabiliyor ve sürüş konforu da sunuyor. Tehlikeli durumlarda 12 tonluk, 6 metre uzunluğundaki Survivor I’in hızlanabilmesi de ayrıca önemli.” dedi.

Allison şanzıman donanımlı Achleitner HMV Survivor I demo aracı, Milipol Paris 2017 Fuarı’nda sergilenmişti.

Araç, terör saldırıları ve kaçırılma başta olmak üzere çok çeşitli tehlikeli olaylarda özel polis kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere tasarlandı. Birlikleri taşıyan bu zırhlı araç, özel görev güçlerinin ihtiyaç duyulan her yere en hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Dört çekerli olan HMV Survivor I, Achleitner tarafından geliştirilen bir şasiye sahip. Tırmanma ve çeşitli arazilerde kullanılabilme yeteneği, yol performansı kadar etkileyici.

Thorsten Krumm, “Allison şanzımanının sağladığı kullanım kolaylığı, özel kuvvetlerdeki her polisin tehlikeli durumlarda aracı rahatça kullanabilmesini mümkün kılıyor.” dedi.

Allison şanzıman donanımlı araç, terör saldırıları ve kaçırılma başta olmak üzere çok çeşitli tehlikeli olaylarda özel polis kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere tasarlandı. Birlikleri taşıyan zırhlı araçlar, özel görev güçlerinin ihtiyaç duyulan her yere en hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

Hamburg polisinin hem taktiksel hem de maliyet gereksinimlerini karşılayan ve yüksek bir güvenilirlik sunan Allison 2500 SP şanzıman, HMV Survivor I gibi iddialı güvenlik araçları için özel olarak tasarlanıyor. Allison‘un tork konvertörü, kalkış sırasında motor torkunu düzgün bir şekilde artırarak tekerlere daha fazla güç aktarıyor. Aktarma organlarını da tork darbelerine ve titreşimlere karşı koruyor.

Thorsten Krumm, “Allison şanzıman, yük altında bile ideal hızlanma ve vites değişimi olanağı sağlıyor. Bu özellik, ekibimize operasyon sırasında daha fazla güven hissi veriyor.” şeklinde konuştu.

Allison 2500 SP şanzıman, HMV Survivor I gibi iddialı güvenlik araçları için özel olarak tasarlanıyor. Allison’un tork konvertörü, kalkış sırasında motor torkunu düzgün bir şekilde artırarak tekerlere daha fazla güç aktarıyor. Aktarma organlarını da tork darbelerine ve titreşimlere karşı koruyor.

Allison Transmission Avusturya distribütörü K & W Drive Systems Şanzıman Satış Müdürü Philipp Wallisch ise “İdeal vites oranları sayesinde, Allison mümkün olan en iyi ivmeye hemen ulaşılmasını ve doğru vites seçim imkanını sunuyor.” dedi.

Araç aktarma organlarını koruyan ve genel olarak araç dayanıklılığını destekleyen Allison şanzıman, kritik operasyonlar için hayati önem taşıyan avantajlarının yanı sıra bakım maliyetlerini düşürüyor ve aracın toplam kullanım ömrünü uzatıyor.

Allison 2500 SP tam otomatik şanzıman, 254 kW’ye (340 bg) kadar olan motorlara sahip özel uygulamalar için tasarlanan güvenlik araçları için üretiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz