TruKKEr Türkiye, 9 ayda cirosunu 10’a katladı

0
282
Trukker-aktuel-01
Şirketin Doğu Avrupa, CIS ve ötesinde büyümesini yönetecek bir merkez olarak konumlandırılan “TruKKer Türkiye”, geçtiğimiz yıldan bu yana yurt içinde 81 şehre, yurt dışında 42 ülkeye ulaştı. 2022 yılı başındaki aylık cirosunu Eylül itibariyle 10’a katlayan şirket, 2022 yılı sonunda, Mayıs ayında ulaştığı cirosunu da ikiye katlayarak büyümeyi hedefliyor.

Lojistik sektörüne 2016 yılında hızlı bir giriş yapan uluslararası dijital taşımacılık platformu TruKKer, Türkiye’deki birinci yılını geride bıraktı. Şirketin Doğu Avrupa, CIS ve ötesinde büyümesini yönetecek bir merkez olarak konumlandırılan “TruKKer Türkiye”, geçtiğimiz yıldan bu yana yurt içinde 81 şehre, yurt dışında 42 ülkeye ulaştı. 2022 yılı başındaki aylık cirosunu Eylül itibariyle 10’a katlayan şirket, 2022 yılı sonunda, Mayıs ayında ulaştığı cirosunu da ikiye katlayarak büyümeyi hedefliyor. Geçtiğimiz Mart ayında 96 milyon dolarlık seri B yatırımı alan TruKKer, Eylül’de önde gelen global alternatif yatırım şirketi lnvestcorp liderliğinde, birçok küresel yatırımcının yer aldığı C serisi turunda 100 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu.

Türkiye pazarına geçtiğimiz yıl giriş yapan, Ortadoğu ile Kuzey Afrika’nın en büyük dijital nakliye ağı TruKKer, yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Şirket, dijital ve teknolojik altyapısıyla müşteri ve şoförlere güvenilir, yenilikçi çözümler sunma, iş ortaklarına sağlayacağı avantajlarla da pazarın güçlü bir oyuncusu olma misyonuyla hareket ediyor.

Araç sahiplerinin kolayca yük aramasını ve organize etmesini, müşterilerin de araç sahiplerine hızlı, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan gelişmiş bir teknolojik altyapıya sahip olan TruKKer; BAE, Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Umman, Bahreyn, Pakistan ve Türkiye olmak üzere toplam 8 ülkede faaliyet gösteriyor. Mart ayında 96 milyon dolarlık seri B yatırımı ve Eylül ayında C serisi turunda 100 milyon dolar yatırım alan şirket, yük sahibi ile araç sahibini aynı platformda buluşturarak arz ve talebi eşleştiren dijital yük toplama iş modelini yürütüyor.

Hakan-Arikan
TruKKer Türkiye Genel Müdürü Hakan Arıkan

TruKKer’ın Avrupa’ya açılan kapısı TruKKer Türkiye olacak

Geçen bir yılı değerlendiren TruKKer Türkiye Genel Müdürü Hakan Arıkan,TruKKer olarak Türkiye’de birinci yılımızı hedeflerimizi dörde katladığımız bir başarı ile tamamladık. Bu bir yılda yurt içinde 81 şehre, yurt dışında 42 ülkeye ulaştık. Bu sene İstanbul’a ek olarak Bursa ofisimizi de açtık. Mevcuttaki ofislerimize ek İzmir, Ankara, Adana ve Mersin’de yapılanmaya gitmek 2023 hedeflerimizin içerisinde yer alıyor. Türkiye dışında da yeni operasyon merkezleri açmaya devam edeceğiz.

Şişecam, Eczacıbaşı, P&G, Ode Yalıtım, İder Mobilya ve Dorçe Holding gibi yurt içinde toplam 83 müşteriyle birlikte çalışıyoruz. 2022 yılının başındaki ciromuzu 10’a katladık. Ayrıca, hali hazırda güçlü olduğumuz Ortadoğu coğrafyası ile birlikte üretici konumundaki Çin, Hindistan gibi ülkeleri batıyla bağlayan lojistik ağının en büyük dijital platformu olmak öncelikli hedefimiz.” dedi. Türkiye’de lojistik sektörünün dijitalleşmesine önemli bir ivme kazandırmak istediklerini aktaran Hakan Arıkan, geliştirdikleri platformla sektöre “veri odaklı” yenilikler getirdiklerinin altını çizerek teknolojik altyapılarını daha da güçlendirip yeni hizmet ve ürünlerini lanse etmek istediklerini de belirtti.

TruKKer Türkiye’nin şirketin Doğu Avrupa, CIS ve ötesinde büyümesini yönetecek bir merkez olarak konumlandırıldığını belirten Hakan Arıkan, “Kendi yazılım altyapımızı, teknolojimizi ve iş yapma biçimimizi Avrupa pazarıyla da entegre etmek arzusundayız. Türkiye, doğu ile batı arasında çok önemli bir konumda. Bu nedenle tüm bu stratejiyi ve operasyonları Türkiye merkezli yönetmeyi planlıyoruz. Bu bağlamda biz de bölge ülkelerde TruKKer şirket kurulumlarıyla ilgili çalışmalara başladık. TruKKer Türkiye’ye yatırım yaparak hem Türkiye pazarında ciddi bir oyuncu olmak hem de şirketimizin Avrupa pazarına ilk adımı atacağı bir kapı olarak ülkemizi konumlandırmak istiyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz