Gürkan Uluslararası Nakliyat’ın filosundaki Renault Trucks sayısı artıyor

0
819
Renault Trucks
Gürkan Uluslararası Nakliyat, tamamı ADR’li ve retarderli 4 adet Renault Trucks T 460 ve 2 adet D-WIDE çekici ile filosundaki Renault Trucks araç sayısını artırdı.
Renault Trucks

Gürkan Uluslararası Nakliyat, tamamı ADR’li ve retarderli 4 adet Renault Trucks T 460 ve 2 adet D-WIDE çekici ile filosundaki Renault Trucks araç sayısını artırıyor.

Ağır taşımacılık ve liman nakliyesi operasyonlarında uzman olan Gürkan Uluslararası Nakliyat, yüzde 60’ı yurtdışı ve yüzde 40’ı yurtiçi taşımacığını kapsayan faaliyetlerini sürdürüyor. Sanayi ürünleri, proje ağır taşımacılığı gibi zorlu hizmetler sunan Gürkan, araç yatırımlarına 6 yeni Renault Trucks çekici ile devam ediyor.

Gürkan Uluslararası Nakliyat, 2012’den bu yana Renault Trucks çekicileri kullanıyor. Araç parkının üçte biri Renault Trucks çekicilerden oluşan şirket, genç bir filoya sahip ve araçlarını genellikle 600.000 km’de yeniliyor. Şu ana kadar kırka yakın Renault Trucks çekinin alımını yapan Gürkan Nakliyat’ın filo yatırım kararlarında araçların peformansı kadar sağladıkları yakıt tasarrufu da etkili oluyor.

Renault Trucks
Şu ana kadar kırka yakın Renault Trucks çekinin alımını yapan Gürkan Nakliyat’ın filo yatırım kararlarında araçların peformansı kadar sağladıkları yakıt tasarrufu da etkili oluyor.

Renault Trucks çekiciler ile 3 puanlık yakıt tasarrufu

Yeni araçlarını Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şubesi’nde teslim alan Gürkan Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayram, yaptığı açıklamada “Faaliyet alanımız gereği başlangıçta yüzde 80 oranında kısa mesafe taşımacılığı yapıyorduk. Dolayısıyla önceliğimiz yakıt tüketimi olmuyordu, ancak daha sonra uzun yol taşımacılık operasyonlarını da başlattık. Bu durumda en önemli maliyet kalemimiz yakıt haline geldi. Renault Trucks çekicileri de bu uzun yol güzergahlarımızda kullanıyoruz ve diğer araçlarımıza kıyasla 3 puanlık bir yakıt tasarrufu sağlıyoruz” dedi.

Gürkan Uluslararası Nakliyat’ın yürüttüğü zorlu görevlere dikkat çeken Hayati Bayram, “Faaliyet gösterdiğimiz taşımacılık alanı gereği aracın dayanıklılığı, performansı, yakıt tasarrufu bir bütün olarak önemli. 12 yılı aşkın süredir Renault Trucks araçları kullanıyoruz. Sürücülerimiz kadar bizler de aracın performansının ve toplam sahip olma maliyetlerinin avantajlarını gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu.

Satış sonrası hizmetlerin hızı sayesinde kesintisiz taşımacılık hizmetleri sunuyoruz

Hayati Bayram, şöyle devam etti: “Tüm araçlarımızın bakım ve onarımlarını, şirketimiz bünyesindeki kademelerimizde yapıyoruz. Kendi yapımızda çözemediğimiz bir durum yaşandığında  Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv ile sonuca ulaşıyoruz. Genel araç bakımları dışında gerekli bir durum olduğunda hızlıca destek alabiliyoruz. Bu sayede iş programımızda hiç aksaklık yaşamadan araçlarımız yüksek performansta çalışmaya devam ediyor.” dedi.

Gürkan Uluslararası Nakliyat
Gürkan Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayram ve Gürkan Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Ali Sait Bayram

RTFS’nin çözümleri tam olarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor

Gürkan Uluslararası Nakliyat, Renault Trucks araç alımlarında Renault Trucks Finansal Hizmetler’in (RTFS) sunduğu çözümleri değerlendiriyor. Bayram, “İlk Renault Trucks araç alımımımızdan bu yana finans kaynağımızı RTFS ile işbirliği yaparak sağlıyoruz. Bugüne kadar aldığımız Renault Trucks araçların yüzde 80’inde RTFS paketlerini kullandık. Süreçler tek elden kolay ilerlediği gibi finansal avantaj da sunuluyor.” dedi.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan da şu açıklamayı yaptı: “Gürkan Uluslararası Nakliyat, bizim için stratejik öneme sahip bir firma. Filolarında Renault Trucks araç sayısı giderek artıyor ve biz de hem satış hem de satış sonrası süreçlerinde tam destek sağlamaya çalışıyoruz. Satış sonrasında da müşterimizin ticaretinin durmaması için her noktada çözüm buluyoruz. İleriki dönemlerde Gürkan Uluslararası Nakliyat’ın teslim alacağı Renault Trucks araçların Turbo Compound teknolojisine sahip çekiciler olmasını temenni ediyoruz. Böylece yakıt tüketimi ve karbon emisyonlarını daha da düşürmelerinin mümkün olacağına inanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz