Goodyear’dan IntelliGrip Urban

0
1968

Goodyear’ın IntelliGrip Urban kavram lastiği artırılmış yol güvenliği ve enerji verimliliği sunuyor.

 Goodyear’ın kavram lastiği IntelliGrip Urban kentsel alanlarda gelecek nesil özerk (otonom) elektrikli araçlar için tasarlandı.

İlk kez 2017 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşan IntelliGrip Urban kavram lastiği ile ilgili konuşan Goodyear Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Jean-Claude Kihn, “IntelliGrip Urban kavram lastiğinin teknik özellikleri, gelecekteki kentsel alanlar için geliştirilen araçlara odaklanarak, çalışma süresini ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Bu, müşterilerine gelişmiş hareketlilik hizmeti sunmayı hedefleyen hizmet sağlayıcıları için büyük önem taşıyor.” dedi.

Goodyear IntelliGrip Urban, gelişmiş lastik algılama (Sensor-in-Tire) teknolojisi ile özerk araç kontrol sistemlerini desteklemek ve yolcu güvenliğini artırmak için tasarlanmış akıllı bir lastik olarak öne çıkıyor. Goodyear’ın kavram lastiği; yol ve hava koşullarını algılayarak, doğrudan aracın bilgisayar sistemine gönderiyor. Böylece otomobilin; hızını, frenlemesini, yol tutuşunu ve dengesini optimize etmesini sağlıyor.

Ayrıca filo operatörleri, kentsel çevredeki enerji verimliliğini ve elektrikli araç filolarının dağılımını artırmak için yuvarlanma direncini azaltan lastiğin uzun boyu ve dar şekli sayesinde de büyük bir fayda sağlayacak. IntelliGrip Urban‘ın duyarga teknolojisi, operatörlerin lastikle ilişkili sorunları daha önce tespit etmelerine ve çözmelerine de yardımcı olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz