Goodyear, ticari lastikte sektörün üç katı büyüdü

1
1224
Renault Trucks


Goodyear Türkiye Ticari Lastik Direktörü Şaban Güngör, ticari lastik sektörünün 2016 yılı performansına dair değerlendirmelerde bulundu. 2016 yılında, ticari lastik sektöründe en ciddi büyüme karma servis olarak adlandırılan ve daha çok inşaat sektöründe kullanılan ürün grubunda yaşanırken, İstanbul’daki üçüncü havalimanı gibi büyük ölçekli projeler, bu ürün sınıfının büyümesine önemli ölçüde katkı sağladı.

Bu verileri değerlendiren Goodyear Ticari Lastikler Direktörü Şaban Güngör, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Goodyear olarak bu yıl en çok inşaat sektörünü kapsayan karma servis ürün grubunda büyüdük. Bu alanda en önemli projelerin başında gelen İstanbul’daki üçüncü havalimanının lastik tedarikçisiyiz. Böylesine büyük projelerde yer alarak, sektörün en güçlü bayilerini Goodyear ailesine katarak ve elbette müşterilerimiz sayesinde Goodyear şirketi 2016 yılında, Türkiye ticari lastik pazarının büyümesinin üç katı büyüme sağladı.”

2016 yılında Goodyear Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde yer alan pazarlarda, ticari lastik işindeki en başarılı performanslarından birini Goodyear Türkiye ekibinin göstermiş olmasından büyük gurur duyduklarını ifade eden Güngör, “Böylece EMEA bölgesinin 2016 yılı ticari lastik iş sonuçlarına en büyük katkıyı sağlayan ülke Türkiye oldu.” dedi.

Ticari lastik pazarının 2017’de de geçtiğimiz yıllardaki kadar olmasa da, ekonominin genel seyrine paralel olarak büyümesini sürdüreceğini öngördüklerini ifade eden Güngör; “Goodyear, 2017’de ürün yelpazesine kattığı yeni ürünlerle ve satış sonrası hizmetleriyle büyüyecek. Goodyear’ın bütün stratejilerinin odağında müşterileri yer alıyor. Bu bağlamda Goodyear, servis standartlarının gelişmesini de sürdürecek.” dedi.

Önümüzdeki dönemde filolaşmanın bir eğilim olarak daha da artacağını kaydeden Güngör; “Buna bağlı olarak, biz de Türkiye’de, Goodyear’ın Avrupa’da halihazırda kullandığı filolara yönelik servis programlarının uyarlanması üzerine çalışıyoruz. 2017’de bu çalışmalarımızı daha da hızlandırarak müşterilerimize çok daha gelişmiş bir hizmet sunacağız.” şeklinde konuştu.

Goodyear, ticari lastikte sektörün üç katı büyüdü
Goodyear Türkiye Ticari Lastik Direktörü Şaban Güngör

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz