Goodyear, “ServiceLine24h” ile çözüm süresini kısalttı

1
2663
Renault Trucks


Goodyear’ın ServiceLine24h yol yardım hizmetinden destek talep eden araç sayısındaki artışa rağmen sorun giderme hızı arttı. Goodyear’ın Avrupa genelinde ServiceLine24h yol yardım hizmetinden yararlanan filo müşterileri, ortalama 120 dakikalık devir süresiyle aksama yaşamadan yollarına devam ederek verimliliklerini artırdılar. Türkiye çıkışlı tüm uzun yol araçlarının sürücüleri de Goodyear’ın ServiceLine24h yol yardım hizmetinden yararlanabiliyorlar.

Goodyear’ın Avrupa çapında 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti sağlayan ServiceLine24h hattı aranarak, 2016 yılında 365 günde, 31 farklı ülkeden yaklaşık 58 bin vaka için yardım çağrısı yapıldı. Yolda gerçekleşen arızaların merkezden uzak bölgelerde olmasına ve Goodyear’ın yardım çağrısı aldığı araç sayısındaki artışa rağmen, Avrupa genelinde iki bini aşkın TruckForce servis sağlayıcısı ile arıza süresi ortalama 123 dakika ile sınırlandırıldı.

2015 yılıyla karşılaştırıldığında 2016’da ServiceLine24h yol yardım hizmetlerinin çözüm sağladığı araç sayısı artış gösterdi. Bu artış, Goodyear’ın internet tabanlı filo yönetim programı olan FleetOnlineSolutions’ın daha fazla ticari taşıta yardım sağlaması anlamına geliyor. Halihazırda FleetOnlineSolutions, Avrupa genelinde 350 binden fazla araca yardım götürüyor.

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Goodyear EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Ticari Lastikler Servis Geliştirme Direktörü Nigel Sowerby, Arızaları giderme süresinin azaltılması müşterilerimizin daha fazla verim alması anlamına geliyor. Goodyear’ın FleetOnlineSolutions programı üzerinden yardım çağrısında bulunan araç sayısında artış olmasına rağmen, 2016 yılında Avrupa genelinde ServiceLine24h yol yardım hizmeti ile çok hızlı dönüş sağladığımız için mutluyuz. Avrupa çapında iki binin üzerinde hizmet ortağından oluşan uluslararası hizmet ağı ile nerede ve ne zaman olursa olsun, filolara uzman servis ve destek sağlayan TruckForce, en aza indirgenmiş arızaları giderme süresinin sağlanmasında kilit rol oynamaktadır.” dedi.

Goodyear’ın, GPS ile araçların nerede olduğunu tespit eden ServiceLine24h kapsamında bulunan farklı dillerin yer aldığı kontrol merkezi ve mobil telefon uygulaması sayesinde en yakın hizmet sağlayıcıdan mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yardım getirilmesi sağlanıyor.

ServiceLine24h, TruckForce ve FleetOnlineSolutions, Goodyear’ın Avrupa çapında uyguladığı filo verimliliği hizmet programı olan FleetFirst‘ün yapıtaşlarını oluşturuyor. Goodyear‘ın filo lastiklerinin ömrünü uzatmaya yardımcı yeniden diş açma ve kaplama uygulamalarını birleştiren Multiple Life Concept hizmeti de FleetFirst programının diğer önemli bir parçası.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz