Yeni Havalimanı yapımında Goodyear lastikleri tercih ediliyor

2
1365
Renault Trucks


Goodyear, tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatında kullanılan üç bini aşkın inşaat aracına lastik ve hizmet tedarik ediyor.

Geçen yıl karma hizmet uygulamalarında (hem karayolu hem arazi) kullanılan yaklaşık 8 bin Goodyear Omnitrac II kamyon lastiği, 76.5 milyon metrekarelik alanda yapımı devam eden İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında kullanılan kamyonlara tedarik edildi.

Lastiklerin azami kullanım ömrü ve güvenilirliği bakımından destek son derece önemli. Bu destek sayesinde araçlar güneş altında ve engebeli arazi koşullarında sorunsuz çalışabiliyorlar. Destek, sahada yerleşik halde bulunan özel Goodyear lastik teknisyenleri ekibi tarafından sağlanıyor. Bu ekibin görevinin bir kısmı da lastik performansını sağlamak ve projede kilometre başına maliyeti optimize etmek. Bunun yanı sıra Goodyear FleetFirst ekibi tarafından da ana müşteri yönetimi sağlanıyor.

Yatırım maliyeti 10.2 milyar Euro olan İstanbul Yeni Havalimanı tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet edecek. Mart 2017 itibariyle 24 bin kişinin çalıştığı havalimanı hizmete açıldığında 100 bin kişiye istihdam sağlayacak. Tek bir çatı altında ve sıfırdan yapılan dünyanın en büyük havalimanı tüm fazları tamamlandığında altı pisti ile 350 destinasyona uçuş sağlayacak. İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazı 2018 yılında hizmete açılacak.

Çoğunlukla dört ve beş akslı araçlara tedarik edilen lastikler, şantiye sahalarına malzeme taşınması gibi karayolu ve arazi hizmet uygulamalarına yönelik kullanılan Goodyear‘ın Omnitrac II kamyon lastikleri. Bunlar da Goodyear Omnitrac MSS II önden çekişli lastikler ile Omnitrac MSD II arkadan çekişli lastiklerin birlikteliğinden oluşuyor. Bu lastiklerin özelliği, bu mega projenin zorlu koşullarında kaçınılmaz olan hasara daha yüksek direnç göstermeleri, azami çekiş ve yüksek kilometre performansı sağlamaları.

Omnitrac MSS II ve MSD II lastikler, Goodyear tarafından geliştirilen Max Teknolojisi’ne sahip. Bu lastikler; karma servis kullanımı, bir diğer deyişle havalimanı sahası gibi hem asfaltsız zeminde hem de kumda kullanım için geliştirildi. Kullanılan en son teknoloji ürünü malzemeler ve tasarım özellikleri, özellikle yüksek sıcaklıklar olmak üzere tüm koşullarda dayanıklılığın yanı sıra yüksek kilometre performansı ve çekiş sağlıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz