Goodyear ve Rainer Zietlow’dan yeni bir dünya rekoru

0
1381
Renault Trucks


Rainer Zietlow, Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure lastiklere sahip Volkswagen Amarok V6 TDI aracıyla Dakar’dan Moskova’ya 3 gün 4 saat 54 dakikada ulaşarak dünya rekoru kırdı.

Rainer Zietlow, Rus blogger Peter Bakanov ve gazeteci Geory Gloube, 22 Nisan 2017’de Dakar’dan başladıkları yolculuklarında 8 bin kilometre yol yaparak 10 ülkeden geçti ve 25 Nisan 2017 günü yerel saat ile 09:55’te Moskova’ya ulaştı.

Rainer ve ekibi, bu dünya rekoruna Goodyear‘ın pazara yeni sürdüğü Wrangler All-Terrain Adventure lastikleriyle ulaştı. Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure lastikleri, Sahel çölünün kumlarında ve Doğu Avrupa’nın değişken yollarında yüksek yol tutuş performansı gösterdi. Rainer, yerel hız sınırı düzenlemelerini de göz önünde bulundurarak hedefine ulaştı.

Rainer Zietlow, Moskova’ya ulaştığında dünya rekoruyla ilgili olarak “Bu sürüşü dünya rekoruyla tamamlamış olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Yolculukta, iklim ve yol koşullarımız oldukça değişkendi. Bu karayolu seyahatinde Wrangler All-Terrain Adventure lastikleri ile bize destek olan Goodyear’a teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.

 Goodyear PBU EMEA Marka Direktörü Martijn de Jonge ise “Yeni Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure lastiklerinin performansı sayesinde değişken yol koşulları, Zeitlow ve ekibi için sorun olmadı. Lastiklerimiz hem yol hem de arazi koşullarında kusursuz performans sergilemiştir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz