Goodyear, yeni iş makinesi ürünlerini ve mobilite çözümlerini Bauma’da sergiliyor

2
957
goodyear-bauma_1
Goodyear, Münih'teki Bauma Fuarı’nda inşaat sektörüne yönelik olarak pazara sunduğu OMNITRAC serisinin çeker ve ön aks lastiklerinin ilk kez sergilemenin yanı sıra, iş makineleri endüstrisi (OTR) için de en son ürünlerini ve çözümlerini de katılımcılarla paylaşıyor.

Goodyear, Münih’teki Bauma Fuarı’nda inşaat sektörüne yönelik olarak pazara sunduğu OMNITRAC serisinin çeker ve ön dingil lastiklerinin ilk kez sergilemenin yanı sıra iş makineleri endüstrisi (OTR) için de en son ürünlerini ve çözümlerini de katılımcılarla paylaşıyor.

Goodyear’ın Bauma’da tanıtacağı yeni lastikleri, ağırlıklı olarak yollarda faaliyet gösteren ancak yol dışı koşullarla da karşı karşıya kalan ve günümüzün inşaat sektörü uygulamalarında çalışan araçlar için optimum hasar dirençli ve daha uzun performans gösterecek şekilde geliştirildi. Bu araçlar arasında damperli kamyonlar, beton mikserleri, beton pompaları ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren alçak dorseli yükleyiciler ile atık, geri dönüşüm, kereste ve tarım endüstrilerindeki kamyonlar da bulunuyor.

Şirket ayrıca Bauma’da off-road operatörlerine doğru ve gerçek zamanlı lastik izlemesi yapabilmeleri için Goodyear Proactive Solutions patentli Goodyear TPMS Heavy Duty tahmini analitik teknolojisini de tanıtıyor.

Goodyear’ın EMEA bölgesi OTR Genel Müdürü Octavian Velcan, “Goodyear, pazardaki hemen hemen her makineye yönelik lastiklerle, inşaat endüstrisi için çok geniş lastik ve servis seçeneklerine sahip markalardan biridir. Daha büyük yükler ve en zorlu çalışma koşulları ile mücadele etmek için yeni ve geliştirilmiş ürünler sunmaya devam ederken, sadece lastik tedarik etmek yeterli değildir. Bu nedenle, lastikle ilgili kazaları yüzde 85’e kadar azaltarak aracın çalışma süresini artırdığı kanıtlanmış, eksiksiz veri tabanına sahip proaktif çözüm paketi sunuyoruz.” dedi.

Goodyear Avrupa Ticari Lastikler Başkan Yardımcısı David Anckaert ise “Birinci kalite OTR lastiklerine olan talep, madencilik ve inşaat operasyonlarının yanı sıra liman ve endüstriyel segmentlerdeki gelişmeler sayesinde dünya genelinde büyümeye devam ediyor. Operasyonlarımıza yaptığımız yatırımlar, artan talebe cevap vermemizi sağlıyor. Sahadaki müşterilerimizin günlük operasyonlarına daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacak yüksek kaliteli ürün portföyümüz ile hem kamyonlar hem de iş makineleri için mobilite çözümleri sunuyoruz.” diye konuştu.

Goodyear’ın EMTrack OTR lastik performans izleme sistemini ve belden kırmalı kamyon ve greyderlere yönelik TL-4A OTR lastiğini ön plana çıkardığı standı Bauma’da salon A6Stand 224’te yer alıyor.

GOODYEAR_Bauma_2019_020_Standplan
Goodyear’ın EMTrack OTR lastik performans izleme sistemini ve belden kırmalı kamyon ve greyderlere yönelik TL-4A OTR lastiğini ön plana çıkardığı standı Bauma’da salon A6Stand 224’te yer alıyor.

Bauma 2019’da Goodyear ürünleri ve çözümleri

Goodyear OMNITRAC S ve D

Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe faaliyet gösteren, asfaltlanmamış alanların zorlu koşullarıyla karşılaşan ancak ağırlıklı olarak yollarda çalışan kamyonlar için karma servis lastikleri serisi yeni Goodyear OMNITRAC S ve D, Bauma’da ilk defa sergileniyor. Optimum hasar direnci ve daha uzun hizmet ömrü ana avantajlar. Diğer bir avantaj ise giderek daha zorlaşan kış lastiği gerekliliklerini karşılamak için tam 3PMSF uyumluluğu. Yeni DuraShield teknolojisine sahip OMNITRAC S ve D serisi, lastiğin gövdesinde oluşabilecek hasarlara karşı ekstra dayanıklılık ve kaplanabilirlik özelliğine sahip. Radyo frekansı tanımlama (RFID), lastik yönetimi ve izleme sistemlerine bağlantı ve tespit olanağı sunuyor.

Goodyear Proaktif Çözümleri TPMS Heavy Duty (ağır hizmet tipi)

Goodyear TPMS (Lastik Basıncı İzleme Sistemi) Heavy Duty, lastik performansını iyileştirmeye, çalışmama süresini azaltmaya ve arazi dışı araçların toplam sahip olma maliyetini iyileştirmeye yardımcı olan lastiklerin hassas ve gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan veri tabanlı bir çözüm.

TPMS Heavy Duty, gelişmiş telematik ve G-Predict adlı patentli tahmine dayalı analiz teknolojisi sunuyor. Lastiklerin içine yerleştirilen TPMS duyergaları lastik basıncını ve sıcaklığını sürekli izliyor ve bu bilgileri yerleşik telematikler aracılığıyla verilerin analiz edildiği Goodyear sunucusuna iletiyor. Operatörlere potansiyel sorunlar derhal bildiriliyor, lastik ömrünü tahmin etmek ve bakımı planlamak için veriler analiz ediliyor.

OTR uygulamaları için Goodyear Proaktif Çözümler TPMS Heavy Duty’nin bir başka avantajı da takip ve izleme. Bu dahili GPS işlevi, filo yöneticilerinin makinelerin yerini tespit etmelerine ve izinsiz hareket ettirme veya hırsızlığa karşı korumalarına olanak veriyor.

Goodyear_Fotograflar__10____PR
Goodyear’ın Bauma’da tanıttığı yeni lastikleri, ağırlıklı olarak yollarda faaliyet gösteren ancak yol dışı koşullarla da karşı karşıya kalan ve günümüzün inşaat sektörü uygulamalarında çalışan araçlar için optimum hasar dirençli ve daha uzun performans gösterecek şekilde geliştirildi.

Goodyear EMTrack

Goodyear EMTrack, Goodyear’ın OTR lastik yönetimi aracı ve diş derinliği, şişirme seviyeleri ve diğer göstergeler gibi kritik lastik verilerinin hızlı ve doğru bir şekilde toplanmasını sağlıyor, lastik hizmet ömrünü iyileştirmeye, tahmin etme ve bütçelemeye yardımcı oluyor. 

Goodyear TL-4A

Bauma’da sergilenen Goodyear TL-4A lastiği, daha yüksek sığalı iş makinalarına olan talebin artışını karşılamak için belden kırmalı kaya kamyonu ve ayrıca Skreyperler için geliştirildi. Bu lastik, çamurda ve yumuşak zemin koşullarında daha iyi çekiş gücü sağlayan yüksek diş derinliğine sahip ve darbe dayanımını artırmak için yüksek gerilimli çelik kuşak paketine sahip 33.25R29 ebadında iki sürüm üretildi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here