Goodyear, filoların verimliliği için yapay zeka kullanıyor

0
1248

Goodyear, filoların lastik bakımına dair analizler elde etmek için tescilli yapay zeka teknolojisini kullanıyor. STRATIM platformunda hayata geçen hizmet kapsamında, filoların, isteğe bağlı yolculuk hizmetleri ve özerk araçlara yönelik operasyonlarına odaklanılıyor.

Goodyear, araç paylaşımının ve otomobilin ortak kullanımının eğilim kazanmasıyla birlikte, kentsel filo operasyonlarını iyileştirmek amacıyla ortak kullanımı kapsayan hareketlilik sağlayan kuruluşlara yeni filo hizmetleri iş modelini sundu. Goodyear’ın, Kuzey Amerika’da 25’in üzerinde ülkede 50’yi aşkın hareketlilik hizmeti ile, onbinlerce aracın filo bakımlarını izleyerek, kontrol eden ve denetleyen STRATIM ile birlikte geliştirdiği ileri lastik bakım programı hayata geçti.

Goodyear Teknolojiden Sorumlu Başkanı Chris Hessel, yaptığı açıklamada “Ortak hareketliliğe olan ilgi büyümeye devam ederken, araç başına yılda 15 bin mil olan sürüşün, ay temelinde 5 bin mil artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Artan miller, özellikle müşterilerin hareketlilik hizmetinden beklentilerinin, konfor ve güvenlik olduğunu düşünecek olursanız, lastik bakımı ve tamiri için olan talebin artması anlamına geliyor. Tahmine yönelik analizlerimiz ve filo çözümlerimiz, yeni hareketlilik sağlayıcıları için büyük yeniliklerdir. Bu hizmetler daha da geliştikçe ve ortak hareketlilik ve özerk araçlar daha fazla kullanılıp benimsendikçe, Goodyear da endüstri için yeni inovasyonlarda bulunmayı sürdürecektir.” dedi.

Yeni program, STRATIM’in müşterilerinin toplam lastik yönetimini iyileştirmek ve filonun hizmet süresini en üst seviyeye çıkarmak için kullandıkları lastiklerin servise ihtiyaç duyduğunu veya yenilenmesi gerektiğini öngörmelerinde yardımcı olacak.

STRATIM CEO’su Sean Behr ise “Araç bakımı ve hizmet süresi tüm hareketlilik hizmetleri için en kritik ölçümlerdir. Bir yandan sahip oldukları araçlarla verimliliğini artırmak bir yandan da maliyetlerini düşürmek adına çalışmalar yürüten şirketler, uzun vadede kazanan şirketler olacaktır. Goodyear’ın lastik bakım çözümleri, endüstrimizde ezber bozan uygulamalar olarak öne çıkmaktadır.” dedi.

Goodyear, bir yandan geleneksel müşterilerine, ülkenin en geniş lastik ve servis ağı sayesinde hizmetlerini sürdürürken, öte yandan hızla değişen hareketlilik alanında geleceğin neler getireceğini de yakından takip ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz