Daimler Buses ve akü sistemleri uzmanı BMZ Poland, Avrupa’da sıfır yayımlı otobüs taşımacılığını ileriye taşıyor

0
383
Daimler Buses
Daimler Buses ve BMZ Holding grubunun önemli kuruluşlarından akü sistemleri uzmanı BMZ Poland, yeni nesil e-otobüs akülerinin geliştirilmesi ve tedariği için stratejik bir ortaklığa girdi.

Daimler Buses ve BMZ Holding grubunun önemli kuruluşlarından akü sistemleri uzmanı BMZ Poland, yeni nesil e-otobüs akülerinin geliştirilmesi ve tedariği için stratejik bir ortaklığa girdi. BMZ, Daimler Buses ile birlikte elektrikle çalışan otobüslerin gereksinimlerine özel olarak mevcut akü teknolojisini daha da geliştirecek. Mevcut NMC3 teknolojisinin yerini alan yeni akü nesli NMC4, yüksek enerji yoğunluğunu birleştirerek e-otobüsler için daha uzun menzil ve ultra uzun çevrim ömrü sağlayacak. Daimler Buses’ın müşterileri, on yılın ortasından itibaren NMC4 akülerden yararlanacak.

Daimler Buses COO’su Michael Klein, konuyla ilgili olarak “Şirketlerimiz arasındaki işbirliği iki önemli unsuru birleştiriyor: Daimler Buses’ın otobüs geliştirme ve üretim alanındaki uzmanlığı ile BMZ’nin ağır hizmet tipi lityum iyon akü çözümlerindeki bilgi birikimi. Elektrikle çalışan otobüslerimiz için olağanüstü yeni nesil akülerin geliştirildiğini görmek beni heyecanlandırıyor. Bu işbirliği, Avrupa çapında sıfır yayımlı toplu taşımaya geçişte önemli bir kilometre taşı.” dedi

BMZ Poland Genel Müdürü Tomasz Jankowski ise şunları söyledi: “Sınıfının en iyisi e-otobüs sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, on yıldır stratejimiz oldu. Daimler Buses ile çalışabildiğimiz için gururluyuz. Ben kişisel olarak bu seçimi, elektrikli otobüs pazarındaki tutarlı büyüme ve yatırım stratejisine verilen bir ödül olarak görüyorum. Artık Daimler Buses ile birlikte bu stratejiyi çok daha büyük ölçekte hayata geçirebileceğiz.BMZ Poland EV İş Birimi Başkanı Paweł Kępski de şu açıklamayı yaptı: “Gliwice’deki üretimimizi genişleteceğiz ve bu tesisi, tam otomatik bir montaj hattıyla birlikte otobüs aküsü üretimi amacıyla AB’de inşa edilen türünün ilk örneği haline getireceğiz.

Daimler Buses
BMZ, Daimler Buses ile birlikte elektrikle çalışan otobüslerin gereksinimlerine özel olarak mevcut akü teknolojisini daha da geliştirecek.

Daimler Buses’ın e-yol haritası

Daimler Buses, tüm segmentlerde tutarlı bir şekilde net bir e-yol haritası izliyor: Elektrikle çalışan şehiriçi otobüsler 2018’den bu yana seri üretime geçmiş durumda; bunu on yılın ortasından itibaren şehirlerarası e-otobüsler ve 2030 yılında elektrikli seyahat otobüsleri takip edecek. Bununla Daimler Buses, 2030 yılında her segmentte yerel olarak akü veya hidrojene dayalı CO2 nötr modeller sunmayı hedefliyor. Odak başlangıçta Avrupa ve Latin Amerika’nın çekirdek pazarları. Planlar, 2039 yılında Avrupa’nın çekirdek pazarında yalnızca yerel olarak CO2 nötr yeni araçların satılmasına yönelik. Şehiriçi otobüs segmentinde bunun 2030 gibi erken bir tarihte Avrupa’da gerçekleşmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz