Fortescue Future Industries (FFI) ve Nikola, büyük ölçekli ABD yeşil hidrojen üretim projelerinin ortak geliştirilmesi için işbirliği ve yatırım yapacak

0
616
nikola_hq_q4
Nikola Corporation ve Fortescue Future Industries (FFI), büyük ölçekli ABD yeşil hidrojen üretim tesislerinin ortak geliştirilmesi konusunda işbirliği yapmak ve bunları değerlendirmek için bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladı.
Renault Trucks
Volvo Trucks

Sıfır yayımlı taşımacılık ve enerji tedariği ve altyapı çözümlerinde dünya lideri olan Nikola Corporation (Nasdaq: NKLA) ve Fortescue Future Industries (FFI), büyük ölçekli ABD yeşil hidrojen üretim tesislerinin ortak geliştirilmesi konusunda işbirliği yapmak ve bunları değerlendirmek için bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladı.

Herhangi bir potansiyel proje için yeşil hidrojen tedariği, taşımacılık sektörünü ve diğer endüstrileri karbonsuzlaştırmak için büyük bir yeşil hidrojen talebi olan potansiyel bir alıcı olarak Nikola tarafından desteklenecek.

FFI‘nin hidrojen projesi geliştirmedeki önemli deneyimi ve yetenekleri, onu bu projenin potansiyel gelişiminde Nikola için ideal bir ortak haline getiriyor. FFI, 25’ten fazla ülkede fırsatları takip eden küresel bir yeşil enerji şirketi ve ilk on ASX şirketinden biri olan Fortescue Metals Group Ltd‘nin (ASX: FMG) bir yan kuruluşu. FFI, yenilenebilir enerji, yeşil hidrojen ve yeşil amonyak projelerinden oluşan küresel bir portföy oluştururken karbonsuzlaştırılması zor sektörler için teknoloji çözümleri satın alıp geliştirerek yeşil sanayi devrimine öncülük ediyor.

Mutabakat Zaptı hükümleri uyarınca Nikola, FFI tarafından yürütülen diğer yeşil hidrojen projelerinden yeşil hidrojen alım fırsatlarını değerlendirecek. Taraflar ayrıca yeni yeşil hidrojen üretimi ve ilgili altyapı projelerinin potansiyel ortak gelişimini değerlendirecekler.

Nikola Corporation Başkanı ve CEO’su Michael Lohscheller, konuyla ilgili olarak “FFI, iddialı bir karbonsuzlaştırma stratejisine ve dünyanın en büyük kaynak şirketlerinden biri için karbondan arındırma çabalarına liderlik etmek üzere tahsis edilmiş ilgili yatırıma sahip. Bu Mutabakat Muhtırası, bugün Nikola tarafından yönetilen Phoenix Hidrojen Merkezi projesine odaklanarak, anlamlı enerji geçiş çözümlerinin potansiyel birlikte geliştirilmesi için stratejik ortaklar olarak gelecekteki işbirliklerinin çerçevesini oluşturacak.” dedi.

FFI CEO’su Mark Hutchinson ise şu açıklamayı yaptı: “Kuzey Amerika, dünyanın önde gelen yeşil enerji merkezi olma potansiyeline sahip. Bu yeni ortaklık, FFI’nin taşımacılık sektörünün karbonsuzlaştırılmasına yardımcı olma ve dünyanın sıfır yayıma ulaşmak için çalışmasını sağlama taahhüdünü gösteriyor. Enflasyon Düşürme Yasası’ndaki teşvikler aynı zamanda ABD’yi yeşil enerjiye yatırım yapmak ve yeni istihdam alanları yaratmak için dünyanın en iyi yerlerinden biri yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here