HP sayesinde 3D baskıyla seri üretim hızlanıyor

0
1585
Renault Trucks

HP; yeni müşterileri RecTech 3D ve GE Transportation’ı, BMW ve Volkswagen gibi dünya devlerinin kullandığı yeni uygulamalarını, HP Jet Fusion 3D 300/500 serilerinin ilk müşterilerini ve dijital imalata öncülük etmek amacıyla 3D’ye yönelik tasarım için Autodesk ile yaptığı işbirliğini duyurdu.

HP, dünyada 3D imalat parçalarına yönelik artan ihtiyacı karşılamak için HP Jet Fusion 3D baskı çözümlerinin yeni ve genişletilmiş kurulumlarını duyurdu. HP, PA-11 uygulamaları dahil olmak üzere ulaşım, endüstri, medikal ve tüketim sektörlerindeki yeni uygulamalarını ve ödüllü HP Jet Fusion 3D 300/500 çözümlerinin ilk müşterilerini tanıttı. HP, aynı zamanda, tüm HP Multi Jet Fusion yelpazesindeki yaratıcı tasarım becerilerini hayata geçirmek için Autodesk ile tasarımdan baskıya iş akışının yanı sıra müşteriler ve aracılar için seri üretimi hızlandıracak yeni online kaynaklarını da duyurdu.

HP Inc. 3D Baskı ve Dijital İmalat Başkanı Christoph Schell, şunları söyledi: “4. Endüstri Devrimi yaklaşırken HP, müşterilerinin işlerini geliştirecek heyecan verici bir dizi uygulamayı hayata geçirerek 3D seri üretime geçişi hızlandırıyor. Otomotiv gibi 100 yılda en büyük dönüşümü yaşayan pek çok endüstri, bu dönüşümde daha iyi rekabet edebilmek için HP gibi stratejik ortaklar arıyor. HP olarak Multi Jet Fusion ve yeni Metal Jet platformuyla tasarım ve üretim modellerini değiştirmek için, yeni uygulamalar, üretimde daha fazla esneklik, ürün geliştirme yaşam döngüsünde daha çok inovasyon, etkinlik ve sürdürülebilirlik potansiyelini açığa çıkararak dünya çapında inovasyon öncüleriyle çalışıyoruz.

HP, Metal Jet’i formnext 2018’de tanıttı

Eylül ayında IMTS 2018’deki ilk tanıtımın ardından, HP, üretim düzeyinde metal parçaların yüksek hacimli imalatı için dünyanın en gelişmiş 3D baskı teknolojisi olan HP Metal Jet’in gösterimini yaptı. Diğer 3D yöntemlerine kıyasla daha düşük maliyetle 50 kata kadar daha fazla verimlilik sunan HP Metal Jet, imalat önderleri GKN Powder Metallurgy ve Parmatech tarafından nihai parça üretiminde kullanılıyor. Bu çözümü kullananlar arasında Volkswagen ve Wilo gibi dünya devleriyle Primo Medical Group ve OKAY Industries gibi dikey pazarın inovatif önderleri de yer alıyor.

Müşteriler, 2019’un ilk yarısında 3D tasarım dosyalarını yükleyebilecek ve büyük miktarda endüstriyel üretim düzeyindeki parçalarını yeni Metal Jet Production Service (Metal Jet Üretim Hizmeti) üzerinden alabilecek. Parçalar en yüksek mühendislik ve üretim kalitesi standartlarını sağlamak için HP’nin iş ortakları GKN Powder Metallurgy ve Parmatech tarafından üretilecek. HP’nin yeni Metal Jet teknolojisi ve Metal Jet Production Service hakkında teknik, fiyatlandırma ve satışa sunulmaya ilişkin ayrıntılı bilgiler HP.com/go/3Dmetals web sitesinde yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz