Ford Trucks, COMTRANS 2017’de yeni inşaat ve çekici serisiyle yer aldı

0
1075

Ford Trucks, bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen Rusya’nın en büyük ticari taşıt fuarı COMTRANS’ta Rus pazarı için özel tasarlanan 3542D, 1848T ve 6×4 çekicisiyle yer aldı.

57 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesi ve müşteri birikimiyle küresel pazarlarda ve Türkiye’de faaliyet gösteren Ford Trucks, Moskova’da gerçekleştirilen COMTRANS Uluslararası Ticari Taşıt Fuarı’nda 3542D damper, 1848T çekici ve Rusya pazarına özel olarak geliştirilen yeni 6×4 çekicisi ile katıldı. Güç, teknoloji ve verimliliğe odaklanarak geliştirilen yeni seride yeni nesil Ecotorq motorlar bulunuyor. Yeni Ford Trucks inşaat ve çekici serisi, zorlu koşullarda daha fazla güç ve daha fazla verimlilik sağlıyor.

Yeni Ford Trucks Serisi, daha güçlü, daha teknolojik ve daha verimli

Yeni Ford Trucks serisinin kalbinde yer alan yeni nesil Ecotorq motor, çevreci ve ekonomik motor teknolojisi ile daha az yakıt tüketerek daha çok verim sağlıyor. Yeni Ford Trucks serisi Türkiye ve uluslararası pazarlar için 330 beygir ve 480 beygir arası güç seçeneklerini Euro3, Euro 5 ve Euro 6 yayım seviyelerinde sunuyor. Bir önceki sürümlere göre yüzde 8.5 oranında yakıt tasarrufu sağlayan Ecotorq motor ile yeni Ford Trucks serisi, bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan testlerle sektördeki en rekabetçi yakıt tüketim değerlerine ulaşırken, tork ve güçteki artış ile de tüm koşullarda yüksek performans sunuyor.

Ford Trucks yeni modellerinde gücün yanı sıra frenleme konusunda da iyileştirme gerçekleştirdi. Bir önceki nesle göre yedi kat daha güçlü frenleme sistemine sahip yeni Ford Trucks serisi; 400 KW’lık motor frenine ek olarak 600 KW’lık intarder seçeneği sunuyor. Toplamda ulaşılan 1000 KW’lık frenleme değeri, yeni Ford Trucks serisinde güvenlik unsuruna ne kadar önem verildiğinin bir kanıtı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here