Ford Trucks F-MAX, donmuş Baykal Gölü üstünde hız rekoru kırdı

0
130
FT_F_MAX_Baykal_G__l___Rekor__1_
Ford Trucks F-MAX, Rusya’da Baykal Gölü üzerinde düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğine katılan ilk kamyon oldu ve kendi segmentinde donmuş gölde hız rekoru kırdı.

F-MAX ile dünya çapında dikkatleri üzerine çeken Ford Trucks, Rusya’da donmuş Baykal Gölü üzerinde gerçekleştirilen hız festivalinde bir ilke daha imza attı. Eskişehir’de üretilen F-MAX, Rusya’da Baykal Gölü üzerinde düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğine katılan ilk kamyon oldu ve kendi segmentinde donmuş gölde hız rekoru kırdı.

FT_F_MAX_Baykal_G__l___Rekor__5_
Ford Trucks, Rus kadın Ralli Şampiyonu Ilona Nakutis’in sürdüğü Ford Trucks F-MAX ile hız rekoru kırdı.

Rusya’da 2011 yılından bu yana dünyanın en derin gölü olan Baykal Gölü’nde FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) ve RAF (Rusya Otomobil Federasyonu) tarafından düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğinde yer alan Ford Trucks, Rus kadın Ralli Şampiyonu Ilona Nakutis’in sürdüğü Ford Trucks F-MAX ile hız rekoru kırdı. Ağır ticari araç segmentinde donmuş Baykal Gölü üzerinde 134 km/s hıza ulaşarak bir ilke imza atan F-MAX, ayrıca fren testi de gerçekleştirdi. 80 km/s hızla gerçekleştirilen fren testinde, F-MAX buz üzerinde 169,45 metrelik fren mesafesine ulaşmayı başardı.

FT_F_MAX_Baykal_G__l___Rekor__4_
Ağır ticari araç segmentinde donmuş Baykal Gölü üzerinde 134 km/s hıza ulaşarak bir ilke imza atan F-MAX, ayrıca fren testi de gerçekleştirdi. 80 km/s hızla gerçekleştirilen fren testinde, F-MAX buz üzerinde 169,45 metrelik fren mesafesine ulaşmayı başardı.

Etkinliğin organizatörü ve 18 kez Rus motor sporları şampiyonu olan Andrey Leontyev, “Ford Trucks F-MAX sadece yeni bir hız rekoru denemekle kalmadı, aynı zamanda beklentilerimizi ciddi ölçüde aşan sonuçlar da gösterdi. Bu eşsiz deneyimin Ford Trucks için faydalı olmasını umarak, işbirliğimizi sürdürmek istiyoruz.” dedi.

FT_F_MAX_Baykal_G__l___Rekor__6_
Ford Trucks, Rusya’da 2011 yılından bu yana dünyanın en derin gölü olan Baykal Gölü’nde FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) ve RAF (Rusya Otomobil Federasyonu) tarafından düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğinde yer aldı.

Ford Trucks’ın Uluslararası ve Rusya’da Yılın Kamyonu ödüllü aracı F-MAX’in donmuş göl üzerindeki hız rekoru ile ilgili görüntülere; https://www.youtube.com/watch?v=Vo2NIVNt3ic adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here