Ford, ticari ailesinin en yeni üyelerini tanıttı

1
2277

Ford’un dünyadaki ticari taşıt üssü olan Ford Otosan, ticari taşıt ailesinin en yeni üyelerini, özel bir tanıtımda bir araya getirdi. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok tercih edilen araçlarının yan yana durduğu ‘aile fotoğrafı’ ile gurur duyduklarını dile getiren Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Türkiye’nin ve Avrupa’nın ‘en çok tercih edilen ticari araç markası’ olan Ford, zirvedeki yerini koruyor. Önderliğimizi müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan ürünlerimizle hak ettik ve bu önderliğin fotoğrafını verebilen Türkiye’nin tek ticari taşıt markası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Türkiye ve Avrupa’daki pazarlarda ticari taşıt önderliğini sürdüren Ford Otosan, hafif ve orta ticari taşıt ailesinin en yeni üyeleri ile ilk kez “aile fotoğrafı” verdi. Ticaret dünyasında bir simge haline gelen Ford ticari taşıtları, müşterilerin ihtiyaç duyduğu pratikliği, hareketliliği, uygun kullanım maliyetini ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor.

Ford ticari taşıt ailesinin en yeni üyeleri Transit Courier, Transit Custom Van, Transit Van, Transit Connect, Transit Kamyonet, Ranger, Tourneo Courier, Transit Minibüs, Tourneo Custom ve Tourneo Connect modellerinin sahneye çıktığı tanıtıma Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ev sahipliği yaptı. Ford hafif ve orta ticari taşıt ailesinin en yeni üyeleri, ilk kez yan yana durarak “aile fotoğrafı” verdi.

Hem Türkiye’de hem de dünya pazarlarında Ford müşterilerinin araçlarını nasıl kullandıklarını ve en çok önem verdikleri donanımları ayrıntılı şekilde araştıran ve analiz eden Ford Otosan’ın müşteri beklenti ve isteklerine göre yenilediği Ford ticari taşıt ailesi, sınıfında ilk ve tek olan pek çok yeniliği sunuyor. Ticari taşıt ailesinin üyeleri, sınıfının en geniş yükleme sığasını sunarak daha fazla alan, daha fazla konfor ve daha fazla kullanışlılık getiriyor. Daha ince ve seçkin iç tasarıma sahip yeni Ford ticari taşıtları, sınıfında ilk ve tek olan koltuk konfigürasyon olanakları ve araç içi eğlence sistemleriyle de her yolculukta en üst düzeyde konfor vaat ediyor.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk

Özgür Yücetürk: “Yenilenen ürün yelpazemiz ile yıllardır süren haklı önderliğimizi devam ettiriyoruz

Türkiye’nin en köklü ve en büyük sanayi şirketi Ford Otosan olarak “en genç ticari ailesini” sahneye çıkarmaktan gurur duyduklarını kaydeden Özgür Yücetürk, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ford Otosan olarak, 50 yılı aşkın süredir ürettiğimiz Transit ve sonrasında gelişen, büyüyen ticari taşıt ürün yepazemizle Türkiye ve Avrupa pazarlarındaki ticari taşıt önderliğimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Geçen yıl, hafif ve orta ticari taşıt pazarında satışlarımızı 71 bin 214 adede ve pazar payımızı yüzde 30.5’e yükselterek, Türkiye ticari taşıt pazarındaki önderliğimizi bir kez daha pekiştirdik. Avrupa pazarında ise Ford, son iki yıldır devam ettirdiği pazar önderliğinin yanı sıra, son 25 yılın en iyi ocak ayı satış başarısını da yakalayarak Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari taşıt markası oldu. Ford ticari taşıtlarının ‘1 numara’ olmasının arkasında hem müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutmamız hem de kendimizi sürekli geliştirmemiz yatıyor. Ford olarak müşterilerimizin talep ettiği esneklik, yenilik, sağlamlık ve verimliliği en üst seviyede sağlayan teknolojilerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.

Özgür Yücetürk, konuşmasına şöyle devam etti: “Beş binden fazla sürümle müşterinin ihtiyaçlarına uygun ürün teslim edebilme yeteneğine sahip olan Ford Otosan, ‘terzi dikimi’ inceliği ile müşteriye ihtiyaç duyduğu esnekliği sağlıyor. Böylece özellikle şehiriçinde, müşterilerimizin kullanım ihtiyaçlarına yönelik işlevsel çözümler sunuyoruz. Örneğin araçlarımız, sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yükleme ve yük taşıma sığası sunuyor. En geniş yan kapı açıklığı ve kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması ile yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlanıyor. Sürücü destek teknolojileri içinde standart olarak sunulan elektrikli katlanır ayna ise şehiriçinde dar sokaklarda sürücülerin hareket yeteneğini artırıyor. En son teknolojilerle donattığımız en yenilikçi araçlarımızın her parçası ve bileşeni, sağlamlığı ve dayanıklılığı en üst düzeye çıkarıyor. Araçlarımız, geniş motor ailesinin sunduğu verimlilik ile ticaret hayatının gereklerini yerine getiriyor. Ford Otosan olarak başta üretim, ihracat ve istihdamla Türkiye ekonomisine katkı sağlarken aynı zamanda ürettiğimiz ticari taşıtlarla da ülkemizin ticaret hayatına dolaylı bir katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Ticari taşıtlarda yenilenen ürün yelpazemiz ile yıllardır süren haklı lönerliğimizi devam ettirmeyi hedefliyor ve Türkiye ve Avrupa’da zirvedeki yerimizi sağlamlaştıracağımıza inanıyorum.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Türkiye’nin ve Avrupa’nın ‘en çok tercih edilen ticari araç markası’ olan Ford, zirvedeki yerini koruyor. Önderliğimizi müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan ürünlerimizle hak ettik ve bu önderliğin fotoğrafını verebilen Türkiye’nin tek ticari taşıt markası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

İyi düşünülmüş tasarımla esneklik sağlanırken maliyetler en aza iniyor

Ford ticari taşıt ailesinin iyi düşünülmüş tasarımları ve yüksek kalitedeki işçiliği, kullanıcıların maliyeti en düşük seviyede tutmasına yardımcı oluyor. Araçların yüksek üretim kalitesi, uzun ömürlü parçalar ve bileşenler, bakım aralıklarının uzun olmasını sağlıyor. Ford Otosan, araçların kabin içerisinde kullandığı tüm malzemeleri de azami dayanımı garanti etmek için yoğun testlere tabi tutuyor. Daha az aşınma ve yıpranma, araçların sağlamlığını en üst noktaya çıkarıyor.

Yenilikçi teknolojileri hem konforu artırıyor hem de hayata bağlıyor

Ford ticari taşıt ürün pyelpazesinin yenilikçi teknolojilerinde sınıfında ilk ve tek olan Yaya Koruma Sistemi ve Akıllı Destek Teknolojileri de öne çıkıyor.

Gelişmiş bir araç içi multimedya sistemi olan Ford SYNC3 teknolojisi ile sürücüler ellerini direksiyondan kaldırmadan son derece basit Türkçe sesli komutlar ile telefon görüşmelerini yapabiliyor, istediği müziği dinleyebiliyor. SYNC3 teknolojisinin gelişmiş kontrolleri, bilgiye daha hızlı erişim sağlıyor; AppLink teknolojisi ile iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarla uyumlu hale gelebiliyor ve Ford SYNC 3’e kolayca bağlayabilme olanağı getiriyor. 8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonları eşleştirme olanağı sunuyor.

Yenilenen Ford ticari ailesi

Transit Courier

Transit Courier, “Sınıfının En Çok Satan Ticari Aracı” unvanını 2107 yılında da yüzde 37 pazar payı ile korudu. Düşük yakıt tüketimi ile işletme maliyetlerine destek olurken, sınıfının önderi olan 2.6 m3’lük yükleme hacmi, 2.6 m’lik yükleme uzunluğu ve 650 kg’ın üzerinde azami yükleme sığası ile müşterilerin günlük iş hayatında kolaylık sağlıyor. Yenilenen ön tampon ve ızgarası ile daha dinamik bir görünüme kavuşan Transit Courier, 6 ileri hızlı şanzımanı ile geliştirilmiş sürüş konforu ve yakıt ekonomisi sunuyor. Birçok saklama gözü, akıllı cihaz istasyonu, USB şarj noktası ve kullanıcıların hayata bağlı kalmasını sağlayan Transit Courier, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile sınıfında ilk ve tek olma özelliğine sahip.

Transit Courier

Transit Custom Van

Transit Custom Van, 2017 yılında elde ettiği yüzde 52 pazar payı ile “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını devam ettirdi. Transit Custom Van, 105 bg’den 170 bg’ye varan güç ve 360 Nm’den 405 Nm’ye varan azami tork değerleriyle güçlü ve ekonomik motor seçenekleri sunuyor. Transit Custom Van, 2 litre 170 bg ve 405 Nm’lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre yüzde 13’e varan yakıt avantajı sağlıyor. 6 m3’ten 8.3 m3’e varan yükleme hacmi, 3.3 m’lik yükleme uzunluğu ve 3400 kg’ye varan azami yüklü ağırlığı ile sınıfında rakipsiz olan Transit Custom Van, Sync 3 teknolojisi ile hareketli ofis konforu sağlıyor. Elektrikli katlanır aynanın da arasında olduğu Sürücü Destek Teknolojileri ile daha güvenli bir sürüş sağlanıyor. 20 bin km ve 1 yıl servis aralığıyla rekabete fark yaratan Transit Custom Van da 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile sınıfında ilk ve tek olma özelliğini koruyor.

Transit Custom Van

Transit Van

Transit Van, “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını 2017 yılında da korudu ve yüzde 45 pazar payı elde etti. 2 litre 130 bg – 170 bg arasında motor gücü 385 Nm – 405 Nm’lik azami tork değerlerine sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre yüzde 13’e varan yakıt avantajı sunulurken otomatik vites seçeneği ile sürüş konforu artıyor. Farklı yük tipleri ve ihtiyaçlara göre önden ve arkadan çekiş seçenekleri ile 9.5 m3’ten 15.1 m3’e varan yükleme hacmi ve 4.2 m’ye varan yükleme derinliği sunan Transit Van, önden çeker aracı ile 1 m3 daha fazla yükleme hacmi ve yakıt tasarrufu avantajı sağlıyor. Bu özellikler aracın azami yüklü ağırlığını 3500 kilogramdan 4700 kilograma kadar çıkarıyor. Aydınlık ve ferah sürücü kabini, SYNC teknolojisi, elektrikli katlanır ayna, ısıtmalı ön cam, şerit takip sistemi ve hız kontrolü sisteminin dahil olduğu Sürücü Güvenlik ve Destek Teknolojileri ile öne çıkan Transit Van da sınıfında ilk ve tek olarak 3 yıl sınırsız kilometre garantisi veriyor.

Transit Van

Transit Connect

Yenilenen yüzü, ön tampon ve ızgarası ile dinamik bir görünüme kavuşan ve tasarımı ile sınıfında öne çıkan Transit Connect, 1.5 litre 100 bg’lik çevre dostu Euro 6 yayım seviyesine sahip motorla müşterilerin beklediği gücü sağlıyor. Akıllı Cihaz İstasyonu akıllı telefonların şarj ederken aynı zamanda navigasyon cihazı olarak da kullanılabiliyor. Sync ile yenilikçi teknolojileri kullanıcılarına sunan Transit Connect de 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile sınıfında ilk ve tek olma özelliğini koruyor.

Transit Connect

Transit Kamyonet

Transit Kamyonet, “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını, 2017 yılında elde ettiği yüzde 75 pazar payı ile koruyor. Yeni 2.0 litre TDCi motoru ile daha yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi birleştirilirken maliyetleri düşürmek için garanti süresini 3 yıl sınırsız kilometre olarak genişletiliyor. 130 bg / 385 Nm ve 170 bg / 405 Nm olarak iki farklı güç seçeneği ihtiyaca göre seçim yapılabilmesini olanaklı kılıyor.

Ranger

Geçen yıl yüzde 13 paya sahip olan pick-up pazarında yükselen bir performans sergileyen Ranger, 80 cm’lik sınıfının önder sudan geçiş sığası ile 2.2 litre 160 bg ve 3.2 litre 200 bg’lik güçlü motorlarının yanı sıra 3500 kg’ye varan çekme sığası ile öne çıkıyor. Sync3 teknolojisi ile kullanıcıların daima çevresine bağlı kalmasını sağlayan Ranger, yenilikçi teknolojisiyle konfor ve güvenliği artırıyor. Sürücü Destek Teknolojileri ile kullanıcıların maceracı kişiliklerini güvenli bir şekilde ortaya çıkartmalarına yardımcı olurken ayarlanabilir sürüş modları (4x4L, 4x4H ve 4×2) ile her koşulda azami performans sağlıyor. Ranger, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sunarak sınıfında ilk ve tek araç olarak öne çıkıyor.

Ford Ranger Wildtrak

Tourneo Courier

Tourneo Courier, 2014 yılının mayıs ayında satışa sunulduğundan bu yana “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanına sahip. 2017 yılında satılan iki araçtan biri olan Tourneo Courier, yüzde 49.7’lik pazar payı ile zirvedeki yerini korudu. Sınıfının en düşük yakıt tüketimini (3,7lt/100km -start/stop ve 100 km hız sınırlandırıcı ile) sağlayan Tourneo Courier, 6 ileri hızlı şanzımanı ile geliştirilmiş sürüş konforu sağlıyor. 6 inç dokunmatik ekran ve Türkçe sesli komut sistemine sahip Sync3 teknolojisi ile yenilikçi teknolojiler sunan Tourneo Courier, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sunarak sınıfında ilk ve tek araç olarak öne çıkıyor.

Tourneo Courier

Transit Minibüs

Transit Minibüs, 2017 yılındaki yüzde 35’lik pazar payı ileMinibüs Pazarının Önder Markası” olmayı sürdürdü. Yolcu sığası 10+1’den 19+1’e varan seçeneklerle geniş bir ürün yelpazesi sunan Transit Minibüs, standart olarak sunulan yüksekliği ayarlanabilir üç noktalı emniyet kemerleri ile her yaştaki yolcular güvenli seyahat sağlayarak sınıfında fark yaratıyor. Sync teknolojisi ve Sürücü Destek teknolojileri ile daha konforlu ve en üst düzeyde güvenli yolculuğu garanti eden Transit Minibüs de sınıfında ilk ve tek olarak 3 yıl sınırsız kilometre garantisi veriyor.

Transit Minibüs

Tourneo Custom

2012 yılının mayıs ayında satışa sunulduğundan beri başarılı performansını devam ettiren Tourneo Custom, 2017 yılında kendi pazarında lüzde 16.5’lik pay elde etti. Otomatik vitesi ve arka havalı süspansiyonu ile daha konforlu hale gelen Tourneo Custom, 2 litrelik 170 bg güç ve 405 Nm’lik azami tork değerlerine sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre yüzde 13’e varan yakıt avantajı sağlıyor. Yolcular, Sync3 teknolojisi ve arka yolcu kabininde 6 adet olmak üzere toplam 8 adet USB şarj noktası ile hayata daima bağlı kalıyor. Sınıfında ilk ve tek olarak konferans düzeninde birbirinden bağımsız arka koltuklar sunan Tourneo Custom, daha güvenli Sürücü Destek ve Yaya Güvenliği Sistemleri ile de ticari taşıt sınıfında ilk ve tek olma özelliğine sahip. 20 bin kilometre ve 1 yıl servis aralığıyla fark yaratan Tourneo Custom, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sunuyor.

Tourneo Custom

Tourneo Connect

1.5 litre 120 bg’lik çevre dostu Euro 6 yayım seviyesine sahip motorla sunulan Tourneo Connect, Akıllı Hız Sınırlandırıcı, 8 ileri hızlı otomatik şanzımanı ve sınıfında tek olan anahtarsız giriş sistemi ile güvenlik ve konfor sağlıyor. Kablosuz şarj istasyonunu sınıfında ilk olarak sunan Tourneo Connect, 8” dokunmatik ekran ve sesli komut sistemine sahip Sync3 teknolojisi ile yenilikçi teknolojileri kullanma olanağı tanıyor. Otomatik park sistemiyle park manevralarını kolayca gerçekleştiren Tourneo Connect, HID ön farları, led gündüz farları, ön tampon ve ızgarası ile konfor sağlarken aynı zamanda dinamik bir tasarım da sahip oluyor. Tourneo Connect, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sağlıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz