Brisa ve İnci GS Yuasa işbirliği

1
1436

Brisa ve İnci GS Yuasa özel bir işbirliğine imza attı. Anlaşma ile İnci GS Yuasa, Brisa’nın yenilikçi hızlı bakım ve servis mağaza zinciri Otopratik markalı akü üretimine başlarken, Brisa, Yuasa marka akülerin distribütörlüğünü de üstlenerek, Otopratik ve Yuasa marka akülerin satışını Türkiye genelindeki ağında gerçekleştirecek.

Brisa ve İnci GS Yuasa, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen imza töreni ile Türkiye otomotiv sektörüne hizmet edecek yeni bir işbirliği başlattıklarını duyurdular. Anlaşma ile Brisa, Yuasa markasının Türkiye yenileme pazarındaki yetkili distribütörü konumuna ulaştı. Aynı zamanda anlaşma kapsamında İnci GS Yuasa, Brisa’ya ait Otopratik markası için akü üretimi gerçekleştirecek. Otopratik marka akülerin üretimine haziran ayında başlanacak ve bu ürünler Yuasa marka aküler ile birlikte hazirandan itibaren Brisa’nın Lassa, Bridgestone tabelalı mağazaları ile Otopratik ve Propratik mağazaları da dahil olmak Türkiye’nin dört bir yanındaki satış noktalarından temin edilebilecek.

İşbirliği anlaşmasını Brisa CEO’su Cevdet Alemdar ve İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik imzaladı.

Anlaşma ile uzun vadeli ve sürdürülebilir bir işbirliği hedeflediklerini belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “Şirketimiz, yolculuk tecrübesinin yenilik önderi olma hedefi doğrultusunda güçlü işbirlikleri ile sunduğu değeri artırmaya ve araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren iş modelleri ile çalışmalarını derinleştirmeye odaklanıyor. İnci GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği de bu anlamda hem şirketimiz hem de sektörümüz için büyük önem taşıyor. Böylece, bir yandan satış ağımızın gücünü sunduğumuz yenilikçi ürün çeşitliliği ile artırıyoruz, bir yandan da artık kendi ürünlerini pazara sunmaya başlayan Otopratik mağaza zincirimiz, sektörde fark yaratmayı sürdürüyor. Bu sayede araç sahiplerini nitelikli, güvenilir ürün ve hizmetlerle buluşturmanın ve iş ortaklarımıza yeni iş geliştirme fırsatları yaratarak ekonomiye canlılık kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye sanayisine uzun yıllardır hizmet eden, uluslararası ortaklıklar ile yerel gücünü artıran ve yurtdışı pazarlarda ülkemizi başarıyla temsil eden iki güçlü kurum olarak bu işbirliğinin tüm paydaşlarımıza fayda sunacağına inancımız tam.” şeklinde konuştu.

Brisa ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacağını vurgulayan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Bugün itibariyle dört kıtada 80’in üzerinde ülkeye en gelişmiş akü çözümlerini sunarken, Türkiye’de sektörümüzün teknoloji ve hizmet önderi olarak yolumuza devam ediyoruz. Her zaman destek hizmetlerimizle kullanıcının yanında durmaya özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Türkiye pazarında satışa sunduğumuz dünyanın önder akü markalarından biri olan Yuasa aküsü, Brisa distribütörlüğünde bin 400’e yakın satış noktasında tüketiciye ulaşacak ve Brisa’ya ait Otopratik markası için akü üretimi gerçekleştireceğiz. Bugün sahip olduğumuz güçlü markalarımız ve uzun süreli iş ilişkilerimizin en değerli sermayemiz olduğunun bilincindeyiz. Türkiye’de çok geniş bir müşteri ağına hizmet inovasyonları ile değer katan Brisa ile işbirliğimizle de söz verdiğimiz gibi, Türkiye ve Avrupa’da sektöre damgasını vuran bir oyuncu olma yolunda bizlere kaldıraç olacak. Japon teknolojisini yerel ve uluslararası pazardaki tecrübemizle birleştirerek her zaman en iyiyi hedefledik ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Bize yürekten inanarak birlikte yol alan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Brisa ve İnci GS Yuasa, tüm araç sınıflarında enerjiyi sürdürülebilir kılmaya odaklanıyor

Gerçekleştirilen anlaşma ile birlikte Brisa, Yuasa markasının tüm ürün yelpazesini mağazalarında satışa sunacak. Yaklaşık yüzde 100 pazar kapsama oranına sahip toplam 30 farklı ürün ile tüm araç sınıflarına yönelik ürünler Brisa güvencesi ile araç sahipleriyle buluşacak. Bunlar arasında kullanımı hızla yaygınlaşan start-stop özelliğine sahip araçlara özel AGM / EFB teknolojisi ile geliştirilmiş Yuasa aküler de yer alacak.

Aynı zamanda Otopratik markası altında ilk aşamada sekiz farklı popüler referansta akü ürünü satışa sunulacak. Böylece mevcut araç parkının yüzde 80’i kapsanacak. Bunlar içerisinde en popüler binek araç aküleri ile birlikte, hafif ticari, traktör ve ağır vasıta grubu aküler de bulunacak.

Hem Yuasa hem de Otopratik marka aküler Brisa’nın Lassa, Bridgestone, Otopratik ve Propratik mağazalarında satışa sunulacak.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar ve İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz