IVECO BUS, Avrupa’daki tüm üretim tesislerine Kırmızı Banklar koyuyor ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmeyi taahhüt ediyor

0
1490
iveco_Annonay
2 ve 8 Şubat tarihleri arasında, Annonay (Fransa) ve Vysoké Myto'daki (Çek Cumhuriyeti) iki IVECO BUS kentiçi ve seyahat otobüsü üretim tesisi ile Rorthais'teki (Fransa) HEULIEZ Elektromobilite Mükemmeliyet Merkezi'ndeki çalışanlar, bankları kırmızıya boyadılar.
Renault Trucks

Kırmızı bank, üreticinin değer verdiği ve kapsayıcılık ve çeşitlilik taahhüdüyle uyumlu bir amaç olan kadına yönelik şiddeti önleme konusunda farkındalığı artırmaya yardımcı olan uluslararası kabul görmüş bir sembol haline geldi. Üç Avrupa kentiçi ve seyahat otobüsü üretim tesisindeki çalışanlar bir bankı kırmızıya boyamaya davet edildi. Kırmızı banklar, kuruluşun şiddet mağduru kadınlara ve savunmasız durumdaki insanlara verdiği desteği günlük olarak hatırlatmak için her tesisin girişine konuldu.

2 ve 8 Şubat tarihleri arasında, Annonay (Fransa) ve Vysoké Myto’daki (Çek Cumhuriyeti) iki IVECO BUS kentiçi ve seyahat otobüsü üretim tesisi ile Rorthais’teki (Fransa) HEULIEZ Elektromobilite Mükemmeliyet Merkezi’ndeki çalışanlar, bankları kırmızıya boyadılar. Bu şiddet ve kadın cinayeti kurbanlarının kanını temsil etmek için seçilen görsel bir sembol.

Kapsayıcılığı ve çeşitliliği teşvik eden bu girişim, eşitsizliği azaltmak, çeşitliliği desteklemek ve savunmasız durumdaki insanları korumak için Iveco Group‘un Otobüs markaları IVECO BUS ve HEULIEZ‘in ortak taahhütleriyle tamamen uyumlu. Ortak değerlerinin bir parçası olarak – Doğru olanı yaparız – üç tesisin her biri, bu önemli amaca ışık tutmaktan ve olumlu bir etkisi olabilecek eylemlerde bulunmaktan sorumlu.

Üç tesis de bu mücadeleye olan bağlılıklarının sembolik ve güçlü bir hatırlatıcısı olarak, kırmızı banklarını hem çalışanların hem de tesis ziyaretçilerinin her gün herkesin görebileceği bir alana koymaya karar verdi. Bu kırmızı banklar bir serinin parçası ve önümüzdeki haftalarda dünyanın dört bir yanındaki tüm Iveco Group tesislerine daha fazla bank konulacak.

iveco_Rorthais
Üç tesis de bu mücadeleye olan bağlılıklarının sembolik ve güçlü bir hatırlatıcısı olarak, kırmızı banklarını hem çalışanların hem de tesis ziyaretçilerinin her gün herkesin görebileceği bir alana koymaya karar verdi.

Bu girişime ek olarak dernekler, toplumsal cinsiyete dayalı ve aile içi şiddeti ve bununla mücadele etmenin yollarını tartışmak üzere Avrupa’daki üç tesise davet edildi. Eğitim, öğrenim ve profesyonel entegrasyon yoluyla zor durumdaki insanların entegrasyonunu destekleyen FACE (Dışlanmaya Karşı Harekete Geçme Vakfı), Annonay’daki meslektaşlarına katılırken, Rorthais tesisi, konuşmak için güvenli alanlar sağlayan ve aile içi şiddet mağdurlarını destekleyen Intermède Nord 79’u (1996’da kurulmuş bir dernek) memnuniyetle konuk etti. Intervenční centrum Pardubice, Azylový dům Vysoké Mýto, Rosa ve ELA Vysoké Myto’daki etkinliklere katıldı. Kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik videolar yayımlandı, bilgilendirme panoları ve broşürler çalışanların kullanımına sunuldu. Tesislerdeki sosyal hizmet görevlileri ve hemşireler etkinliklerde hazır bulundu.

Farkındalığı artırmak ve şiddetle mücadele etmek için harekete geçme desteğine ek olarak bu girişimler, üreticinin üretim tesislerinde kapsayıcı bir ortam yaratmak için her gün çalışma taahhüdünü teyit ediyor.

Neden kırmızı bir bank?

Bu gelenek, Meksikalı sanatçı Elina Chauvet’in bir projesinden geliyor. Kız kardeşi aile içi şiddetten öldükten sonra Elina, toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı harekete geçmek için bir eylem çağrısı olarak “Kırmızı Ayakkabılar” sanat projesini yarattı. Ciudad Juarez sokaklarına her biri bir kadın cinayeti kurbanının kanını temsil eden yüzlerce kırmızı ayakkabı koydu. Mesaj uluslararası alanda hızla yayıldı ve kırmızı renk, kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırma ihtiyacını vurgulamak için banklardan perdelere kadar enstalasyonlarla ilişkilendirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz