FIA ETRC, sezon katılımcılarını ve etkinlik güncellemelerini duyurdu

0
574
fia-etrc
FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası, bu sezon yarışacak 17 sürücünün listesini yayımladı.

FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası, bu sezon yarışacak 17 sürücünün listesini yayımladı. Bu yılki yarışmacı sayısının son beş yıldaki en yüksek ikinci seviyede olması şampiyona için umut verici bir mesaj ve tüm fanlar için güçlü bir sinyal oldu. 

FIA ETRC, 2020 yılında Dünya Motor Sporları Konseyi’nin onayına bağlı olarak altı yarış hafta sonu hedefliyor.

Şampiyonanın düzenleyicisi Avrupa Kamyon Yarışı Birliği, Covid-19’a bağlı olarak Avrupa çapındaki kısıtlamaları takip ederek aralıksız bir şekilde FIA ve yerel organizatörler ile yeniden belirlenen etkinlik tarihleri üzerinde çalışyor.

Macaristan hükümetinin 15 Ağustos 2020’ye kadar 500’den fazla kişinin katılacağı etkinlikleri yasaklaması, 13/14 Haziran 2020 tarihinde Hungaroring’de koşulacak FIA ETRC yarışını olanaksız hale getirdi. Macaristan’daki yarışın yeni tarihi FIA onayına bağlı olarak 17/18 Ekim 2020 olarak belirlendi. Tüm çabalara karşın bu yılın sonlarındaki Slovakya yarışı için uygun bir tarih bulunamadı.

avrupa-kamyon-yarisi
FIA ETRC, 2020 yılında Dünya Motor Sporları Konseyi’nin onayına bağlı olarak altı yarış hafta sonu hedefliyor.

ETRA Yönetici Direktörü Rolf Werner, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güçlü bir sezon katılımı ile takımlarımızdan açık bir onay aldık ve son birkaç aydır takvimimizdeki yarışların mümkün olduğunca çoğunu gerçekleştirmek için çok sıkı çalışıyoruz. Birçok yarışı iptal eden diğer yarış serilerinden farklı olarak takvimimizdeki sekiz yarışın altısı için seçenek tarihler bulduk. Bu sezonki şampiyonamıza bu kadar çok takımın katılması ve bu zor zamanlarda birlikte çalışmak açık söylemek gerekirse bizi heyecanlandırdı.

2020-Fia-Etrc-sezonu-katilimci-listesi
2020 FIA ETRC Sezonu Katılımcı Listesi

Rolf Werner, şöyle devam etti: “Sürücülerimizin ve fanlarımızın birçoğu nakliye firmaları işletiyorlar ve/ya da sürücü olarak çalışıyorlar. Dünya çapındaki salgının ortasında onlar için çok zorlu zamanlar ve yarışlar için onların desteği son derece cesaret verici. Yarışmak ve sürücülerimiz ve hayranlarımız için büyük bir gösteri ortaya koymak amacıyla mümkün olan herşeyi yapacağız.

Katilan-takim-listesi
2020 FIA ETRC Sezonu Takım Listesi

ETRA Genel Müdürü Georg Fuchs ise “İlk olarak, bu zor zamanlardaki bağlılıkları için takımlara ve sürücülere teşekkür ediyorum. Bir kez daha katılım son derece rekabetçi görünüyor ve son derece heyecanlı yarışlar vaad ediyor. Takımlar kış aylarında son derece sıkı çalıştılar ve yeni kamyonlardan bazılarını gördük bile. Bunu yapmak güvenli olduğunda yarışmaya dönmek ve FIA ETRC rekabetinin heyecan verici bir başka sezonu için sabırsızlanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz